2.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyśl włącza się do walki z dopalaczami

W sierpniu br. Prezydent Robert Choma wystosował do Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry list popierający proponowane przez samorząd tego miasta zmiany w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, które uniemożliwiłyby sprzedaż tzw. dopalaczy. W ostatnich dniach informacje o szkodliwym, zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu działaniu tych specyfików nasiliły się i stały się przedmiotem działań zarówno rządu, jak i samorządów. W trakcie ostatniej (4 października br.) narady Prezydenta Miasta z Naczelnikami Wydziałów i Prezesami Spółek, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny poinformował o przeprowadzonej w całej Polsce wspólnie z Policją akcji przeciw sklepom handlującym dopalaczami.


Prezydent Miasta Przemyśla mając na uwadze zdrowotne i społeczne skutki sprzedaży dopalaczy, polecił przygotowanie projektu rezolucji Rady Miejskiej skierowanej do polskiego rządu, popierającej wszelkie działania i zmiany w obowiązującym prawie zmierzające do wykluczenia z dostępu w handlu tych środków psychoaktywnych. Szczególny nacisk położył także na takie zmiany w procedurach wynajmu gminnych lokali użytkowych, które uniemożliwią funkcjonowanie w nich sklepów handlujących dopalaczami. Ważne działania w sferze profilaktyki podejmie także Wydział Edukacji wraz z dyrektorami przemyskich szkół.

Witold Wołczyk
Kancelaria Prezydenta Miasta

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl