2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla Roberta Chomy

W piątek, 24 września br. w Kancelarii Prezydenta RP podczas uroczystego spotkania z samorządowcami z całej Polski Bronisław Komorowski Prezydent RP wręczył ordery i odznaczenia państwowe. Zostało ono zorganizowane z okazji obchodów 20-lecia odrodzenia samorządu terytorialnego w Polsce. Ordery i odznaczenia zostały wręczone za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju demokracji lokalnej, za osiągnięcia w pracy samorządowej oraz w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski – odznaczony został Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla. Wśród odznaczonych tym Orderem znaleźli się między innymi Paweł Adamowicz Prezydent Gdańska oraz Ryszard Grobelny Prezydent Poznania. Wnioskodawcami były organizacje samorządu terytorialnego.
Podczas tego wydarzenia Prezydent RP zapowiedział, iż z jego inicjatywy zostanie powołane Forum Debaty Publicznej „Samorząd dla Polski”. Jego efektem ma być wypracowanie rozwiązań, które pozwolą usprawnić funkcjonowanie instytucji samorządowych, poprzez czynny udział lokalnego społeczeństwa w życiu publicznym.


Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl