-3.7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Nowy sezon turystyczny w Gimnazjum nr 3 w Przemyślu rozpoczęty!

Członkowie prężnie działającego przy Gimnazjum nr 3 w Przemyślu Szkolnego Klubu Turystycznego ‘Gimstopy’ wraz z przewodnikiem PTTK Krzysztofem Stadnikiem oraz opiekunami : Ewą Prajzner, Małgorzata Klepacką, Katarzyna Ciesielską, Kamilą Chomik oraz Damianem Schulzem zainaugurowali 18.09.2010r. nowy sezon turystyczny, wybierając się na rajd: Przemyśl-Prałkowce-Wapielnica–Kruhel-Krzemieniec-Przemyśl.
Turyści mieli możliwość poszerzenia swej wiedzy historycznej o regionie, bowiem w czasie wędrówki przewodnik opowiadał ciekawie o okolicznościach powstania spotkanych na trasie zabytków architektury drewnianej- cerkwi, kościołów, a także miejsc pamięci poległych w czasie II wojny światowej ludzi różnych narodowości, pochowanych w ukrytych w lasach, zbiorowych mogiłach.
 Po pokonaniu krętych ścieżek, leśnych ostępów oraz licznych pagórków i wzniesień, młodzi wędrowcy dotarli do bram miasta, odpoczęli na przemyskim Rynku, by zaraz potem udać się do Muzeum Historii Miasta, oddziału Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej i tam- także wędrując, tym razem przez wieki- dowiedzieć się, jak żyli i mieszkali dawni przemyślanie.
Turystyka piesza to ciekawy i aktywny sposób spędzania wolnego czasu, a liczny udział młodzieży gimnazjalnej w takiej formie aktywności świadczy, iż warto organizować tego typu imprezy.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl