10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Taneczny miszmasz w Gimnazjum nr 3 w Przemyślu!

W Gimnazjum nr 3 w Przemyślu- w ramach tematycznych wieczorków- cyklicznie odbywają się imprezy muzyczne, filmowe i plastyczne. Tym razem, po wakacyjnej przerwie, w szkolnej sali widowiskowej zebrali się miłośnicy tańca.
Breakdance, hip hop, jumpstile i c-walk, te nieco egzotycznie brzmiące nazwy są doskonale znane młodzieży, i to w praktyce. Taniec uliczny, kojarzony z miejską subkulturą, oparty na twardych, silnych podskokach, uderzeniach stopami o podłoże, specyficznych obrotach nóg i dużej ilości tricków wymaga od tancerzy dużej sprawności fizycznej, synchronizacji oraz nienagannej techniki. Jest bardzo widowiskowy, nic więc dziwnego, że sala pękała w szwach- rozprowadzono ponad sto wejściówek. Pokazy akrobatycznych wręcz umiejętności uczniów przeplatane były multimedialnymi prezentacjami. Dodatkową atrakcją wieczoru był występ zespołu Unique Street Artist, tanecznych profesjonalistów, którzy kształcą adeptów tej sztuki.
Uczniowie, którzy na co dzień wykazują ogromne zaangażowanie w wielogodzinne męczące treningi, mieli możliwość zaprezentowania swoich pasji. Aplauz, z jakim spotkały się ich występy, to dowód na to, iż czas wolny warto zapełniać wartościowo i z pomysłem. Być może taka forma aktywności stanie się odtąd dla innych kuszącą alternatywą dla dotychczasowego biernego przesiadywania pod blokiem lub nudzenia się przed telewizorem. Oby!

Imprezę zorganizował Samorząd Uczniowski we współpracy z nauczycielami: Katarzyną Ciesielską, Katarzyną Terlecką-Kurcz oraz Remigiuszem Łucem.

JPGNULL (88,59KB)

JPGNULL (86,55KB)

JPGNULL (158,00KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 24-09-2010 14:11
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 24-09-2010 14:11