22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Umowa podpisana - wkrótce rusza budowa obwodnicy!

Już wkrótce rozpocznie się długo oczekiwana przez Przemyślan budowa obwodnicy miasta – w dniu dzisiejszym, tj. 21 września, w trakcie spotkania w Urzędzie Miejskim podpisana została umowa z wykonawcą inwestycji. Swoje podpisy na dokumencie złożyli: Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla oraz Paulo Silva Członek Zarządu MOTA - ENGIL CENTRAL EUROPE oraz Piotr Motyka Dyrektor Regionu Kraków tejże firmy. Zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu przyjął także Mirosław Karapyta Wojewoda Podkarpacki, który wyraził zadowolenie z pomyślnego zakończenia procedury, która pozwoli na rozpoczęcie prac. Po podpisaniu umowy odbyła się krótka konferencja prasowa. W spotkaniu wziął także udział Jan Pączek Starosta Przemyski.

Mota – Engil Central Europe S.A. to firma, która zasięgiem swojej działalności obejmuje nie tylko Polskę, ale także Czechy, Słowację, Rumunię i Węgry. Ma na swoim koncie m.in. budowę II mostu przez Wisłę w Sandomierzu, czy budowę drogi S-8 na odcinku Wrocław – Psie Pole – Syców.

Realizacja robót przy przemyskiej obwodnicy przewidziano zgodnie z umową w cyklu dwuletnim, z rozpoczęciem inwestycji jeszcze w roku bieżącym i zakończeniem w roku 2012. Przypomnijmy, że w ramach zadania zostanie zrealizowany czterokilometrowy odcinek drogi łączącej drogę krajową nr 77 z drogą krajową nr 28. Zakres obejmuje również budowę zjazdów z obwodnicy oraz dróg przebiegających równolegle do niej (drogi zbiorcze). W ciągu obwodnicy powstanie kolejny most przez rzekę San o długości 530 m, łącznie z estakadą dojazdową. Dodatkowo wybudowane zostaną inne obiekty:
- wiadukt nad drogą obwodową w ciągu ulicy Monte Cassino o długości 104, 16 m;
- cztery przepusty drogowe pod drogą obwodową;
- przejazd pod obwodnicą łączący ulicę Dobrą z ulicą Emilii Plater;
- dwa przejścia pieszo – rowerowe pod obwodnicą;
- dwa przejścia pieszo – rowerowe pod nasypem kolejowym;

 

JPGPodpisanie umowy na realizację obwodnicy

JPGPodpisanie umowy na realizację obwodnicy

JPGPodpisanie umowy na realizację obwodnicy

JPGPodpisanie umowy na realizację obwodnicy

JPGPodpisanie umowy na realizację obwodnicy

Opublikował:  | Data publikacji: 21-09-2010 16:22
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 25-01-2011 13:31