14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wystawa multimedialna w Rynku - "Via Regia - 800 lat na wspólnej drodze"

Urząd Miejski serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy w tzw. Via Mobil - w pojeździe typu camper, skonstruowanym specjalnie na potrzeby mobilnej prezentacji wystawy, który przejedzie wzdłuż szlaku kulturowego Via Regia od Santiago de Compostela aż do Kijowa, goszcząc w ponad 40 miastach. Organizatorem wystawy są Państwowe Zbiory Sztuki w Dreźnie. Wystawa przedstawia historię i znaczenie Via Regia – Drogi Królewskiej, jako jednego z najstarszych i najważniejszych połączeń lądowych Wschód-Zachód w Europie.
Główną częścią prezentacji jest interaktywna, komputerowa aplikacja ekranowa, która będzie udostępniona zwiedzającym w Via Mobilu, którzy będą mogli wirtualnie poruszać się wzdłuż szlaku Via Regia i zapoznać się z potencjałem turystycznym i kulturowym miast leżących wzdłuż tego szlaku. Na przykładzie programu UE Via Regia Plus, w którym biorą udział Niemcy, Polska, Czechy, Słowacja oraz Ukraina przedstawione zostaną również perspektywy współpracy transgranicznej oraz znaczenie współczesnych szlaków komunikacyjnych programu. Organizowana wystawa ma promować pewne aspekty historii i znaczenia Szlaku Kulturalnego oraz III Saksońską Wystawę Krajową „Via Regia- 800 lat na wspólnej drodze”, która odbędzie się w 2011 r. w Görlitz.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców miasta oraz turystów do odwiedzenia wystawy, którą będzie można obejrzeć w dniach 29 i 30 września 2010 r. w Rynku przed budynkiem Urzędu Miejskiego w godz. od 13.00 do 19.00.
Po Przemyślu mobilna wystawa będzie jeszcze prezentowana kolejno we Lwowie, Równem, Żytomierzu, Kijowie, Tarnopolu oraz w Koszycach. Więcej informacji (również w języku polskim) nt. idei wystawy i szlaku Via Regia można uzyskać bezpośrednio na stronie projektu: www.landesausstellung-viaregia.museum .

Wydział Kultury, Promocji i Turystyki UM

Opublikował:  | Data publikacji: 17-09-2010 14:02
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 25-01-2011 13:31