9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

IV Turniej o Puchar Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego

 
W sobotę 4 września 2010 r. w Jarosławiu na stadionie Jarosławskiego Klubu Sportowego JKS 1909 przy ul. Bandurskiego rozegrany został IV turniej o Puchar Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego.
Już o godzinie 9.00 rano na stadionie pojawili się zawodnicy turnieju, jego gospodarz Andrzej Matusiewicz - Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Kazimierz Ziobro – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Mieczysław Golba - Poseł na Sejm RP, Bogdan Wołoszyn - Zastępca Burmistrza Miasta Jarosławia. Po uroczystym przywitaniu drużyn przez zaproszonych gości Pan Andrzej Matusiewicz otworzył spotkanie.
Do udziału w Turnieju zgłosiło się osiem drużyn z terenu naszego województwa, reprezentując tym samym:
 
- Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego,
- Urząd Miasta Jarosławia,
- Urząd Miasta Rzeszowa,
- Urząd Miasta Przeworska,
- Urząd Miasta Dębicy,
- Urząd Miasta Przemyśla,
- Urząd Miasta Kolbuszowej,
- Urząd Miasta Krosna.
 
W wyniku wcześniejszego losowania wszystkie drużyny zostały podzielone na dwie grupy po cztery drużyny. W każdej grupie mecze odbywały się na zasadzie każdy z każdym. Za wygrany mecz drużyna otrzymywała 3 pkt, za remis 1 pkt, a za przegraną 0 pkt.
Drużyny z Urzędu Miasta: Przemyśla, Jarosławia, Krosna i Przeworska rywalizowały w grupie „A” natomiast drużyny z: Samorządu Województwa Podkarpackiego, Urzędu Miasta: Dębicy, Rzeszowa i Kolbuszowej weszły w skład grupy „B”.
Po bardzo wyrównanych, emocjonujących i bogatych w zwroty akcji rozgrywkach drużynami, które stanęły do walki w półfinale okazały się drużyny

W grupie A
Drużyna Urzędu Miasta Jarosławia oraz Drużyna Urzędu Miasta Przeworska
W grupie B
Drużyna Urzędu Miasta Dębicy oraz Drużyna Urzędu Miasta Rzeszowa.

Mecze półfinałowe, które były przepustką do udziału w grze o I miejsce dawały kibicom nie mniej emocjonujących chwil w stosunku do tych wcześniej rozgrywanych.
Najlepszymi drużynami po zakończonych rozgrywkach półfinałowych zostały drużyny: Urzędu Miasta Jarosławia, która wygrała z drużyną Urzędu Miasta Rzeszowa 2:1 oraz drużyna Urzędu Miasta Dębicy, która wygrała z zawodnikami z Urzędu Miasta Przeworska 3:1.
W grze o III miejsce na płycie jarosławskiego boiska reprezentacja miasta Rzeszowa pokonała swoich przeciwników z miasta Przeworska 4:0.
Mecz finałowy okazał się najbardziej zaciekłą rywalizacją. Do meczu finałowego stanęły drużyny z Urzędu Miasta Jarosławia oraz Urzędu Miasta Dębicy. Mimo zaciekłej walki Drużyna jarosławskiego magistratu została pokonana 0:2.
Poziom sportowy był bardzo wysoki, a rozgrywane mecze bardzo emocjonujące. Wszystkie zespoły grały ambitnie. Jednak jak podkreślają organizatorzy nie liczą się zdobyte miejsca i bramki ale przede wszystkim dobra zabawa i sportowa rywalizacja. Uroczystego podsumowania i zakończenia zawodów dokonał Przewodniczący Sejmiku Andrzej Matusiewicz, który wręczył zawodnikom pamiątkowe statuetki, puchary i dyplomy.

JPGNULL (360,98KB)

JPGNULL (292,35KB)

JPGNULL (291,57KB)

JPGNULL (272,80KB)

JPGNULL (369,40KB)

JPGNULL (464,08KB)

JPGNULL (228,11KB)

JPGNULL (304,96KB)

JPGNULL (358,41KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 15-09-2010 08:03
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 15-09-2010 08:03