20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Promocja albumu „Barwy Ziemi Przemyskiej”

13 września 2010 r. - promocja albumu „Barwy Ziemi Przemyskiej” autorstwa Zdzisława Szeligi i Waldemara Sosnowskiego


Promocja albumu „Barwy Ziemi Przemyskiej” autorstwa Zdzisława Szeligi (tekst) i Waldemara Sosnowskiego (fotografie) odbyła się w reprezentacyjnej sali kominkowej Zamku Kazimierzowskiego. Nie był to przypadek, że wydarzyło się to właśnie w tym miejscu. Zrobiono to celowo, aby zapewnić odpowiednią oprawę tej bardzo interesującej publikacji. Zadowolenie z tego faktu wyraziła Dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK Renata Nowakowska, która przywitała przybyłych gości. O dziejach Zamku i o uwarunkowaniach historycznych tego miejsca opowiadał „wyrwany” niespodziewanie z widowni historyk, nauczyciel I LO w Przemyślu Lucjan Fac.


„Barwy Ziemi Przemyskiej” to zbiór doskonałych fotografii, (opatrzonych niedługim, ale treściwym tekstem) które ukazują piękno naszych terenów. Album podzielono na pięć części: Barwy Ziemi Przemyskiej, Od tysiąca lat Przemyśl, Z konieczności i wyboru Twierdza, Perły perełki Osobliwości, Skarb tej ziemi Przyroda. W trakcie promocyjnego spotkania twórcy „Barw Ziemi Przemyskiej” opowiadali o powstawaniu tego albumu, o tym jak wygląda praca fotografa, który godzinami, często w niesprzyjających warunkach atmosferycznych czeka na ten jeden moment, aby uchwycić interesujący obraz. Mówili również o tym, jak zrodził się pomysł na taką publikację i o tym, że chcieli stworzyć coś, co będzie nieco innym spojrzeniem na Ziemię Przemyską, innym od wcześniejszych tego typu opracowań. Czy będzie to interesujące dla czytelników? Jak zwykle ocenią to oni sami kupując to wydawnictwo lub nie. Jednak już sama promocja pokazała, że album „Barwy Ziemi Przemyskiej” ma duże szanse stać się poszukiwaną publikacją.


Podczas spotkania jeden egzemplarz albumu krążył wśród wszystkich zgromadzonych, którzy na pamiątkę podpisywali się na jego kartach. Jako pierwsi uczynili to Starosta Przemyski Jan Pączek i Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla Dariusz Iwaneczko.
Promocję zakończono rozmowami przy lampce okolicznościowego wina, które pochodziło (jakżeby inaczej) z przemyskich winnic.

tekst i zdjęcia: PCKiN

JPGPromocja albumu "Barwy Ziemi Przemyskiej"

JPGPromocja albumu "Barwy Ziemi Przemyskiej"

JPGPromocja albumu "Barwy Ziemi Przemyskiej"

JPGPromocja albumu "Barwy Ziemi Przemyskiej"

Opublikował:  | Data publikacji: 14-09-2010 12:40
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 25-01-2011 13:31