9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Europejskie Dni Dziedzictwa 2010

18 września 2010 r.
Zamek Kazimierzowski – wstęp wolny


O godz. 17.00 odbędzie się otwarcie wystawy fotografii Arkadiusza Komskiego „Ginące zawody Podkarpacia” oraz prezentacja filmów dokumentalnych o ginących zawodach ze zbiorów TVP Rzeszów. Będzie można również podziwiać wystawę fotografii Fotoklubu KGT pt.„Bieszczady”.

godz. 18.00 koncert „W górach jest wszystko co kocham…”
Kontynuując linię prezentowania lirycznej piosenki autorskiej zapraszamy o godz. 18.00 na niezwykle nastrojowy koncert zatytułowany „W górach jest wszystko co kocham…”,który odbędzie się na estradzie plenerowej na dziedzińcu zamkowym. Przemyskiej publiczności zaprezentują się: duet „Chwila nieuwagi”, Apolinary Polek i Mateusz Tranda, Jerzy Filar i zespół „Nasza Basia Kochana”, grupa „Dom o Zielonych Progach” i zespół „Mikroklimat”.


CHWILA NIEUWAGI - młody duet muzyczny, składający się z gitarzysty Andrzeja Czecha i wokalistki Martyny Kuczery. Skromność na scenie z jednej strony i niesamowita charyzma głosu wokalistki sprawiają, że ten młody zespół podbija serca kolejnych słuchaczy. Tylko w tym roku zespół zdobył I miejsce na Festiwalu Piosenki Studenckiej YAPA w Łodzi oraz I miejsce na Zimowej Giełdzie Piosenki w Opolu. W ubiegłym zaś roku (listopad 2009) przyznano mu pierwszą nagrodę na Wrocławskim Przeglądzie Kultury Studenckiej.


Apolinary POlek & Mateusz Tranda – duet, klasyka piosenki autorskiej, dwójka przyjaciół, z których każdy obdarza słuchaczy własnym talentem. Apolinary POlek to przede wszystkim autor dobrych tekstów, które sam śpiewa i wykonuje, Mateusz Tranda zaś jest nietuzinkowym gitarzystą, który swoją wirtuozerią potrafi wprawić w osłupienie niejednego widza. W ubiegłym roku miała miejsce premiera ich autorskiej płyty zatytułowanej „***”.Piosenki m.in. z tego albumu będziemy mogli wysłuchać na koncercie.


Jerzy Filar i Nasza Basia Kochana - Jerzy Filar to jedna z najbardziej legendarnych postaci sceny studenckiej w kraju. Artysta z kilkudziesięcioletnim dorobkiem, lecz ciągle młody duchem. Znany z wielu piosenek nagradzanych przed laty na festiwalach studenckich, dziś zaś śpiewanych prawie przy każdym ognisku, takich jak choćby "Samba sikoreczka" czy "Za szybą". Współtworzył zespół Nasza Basia Kochana, gdzie współpracował ze znanym autorem tekstów, swoim przyjacielem Jackiem Cyganem.


Dom o Zielonych Progach – zespół, który od kilku lat wyznacza pewien wyrazisty styl w projekcie „W górach jest wszystko co kocham…”. Posiada tysiące wiernych słuchaczy w całym kraju. Piosenki tej grupy należą dziś już do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach. Zespół na stałe tworzy obecnie 5 muzyków: Basia Mendyk – wokal, Bartosz Pelton Zalewski –bas i wokal, Gertruda Szymańska – instrumenty perkusyjne, Marcin Skaba – skrzypce i wokal oraz Wojciech Szymański – gitara i wokal oraz autor większości kompozycji.


Mikroklimat - droga artystyczna i szeroki repertuar stylów prezentowany przez tę grupę przyprawia o prawdziwy zawrót głowy. Zespół swoimi początkami sięga lat 70., kiedy to późniejsi założyciele Mikroklimatu w ramach zespołu Jery debiutowali na Giełdzie Piosenki Turystycznej, nieobce stały im się również takie miejsca jak Bazuna czy Yapa. Stanisław Szczyciński grywał w owym czasie z takimi zespołami jak Wolna Grupa Bukowina czy Nasza Basia Kochana, ale też ze Zdzisławą Sośnicką i Voxem. W pewnym momencie drogi członków późniejszego Mikroklimatu rozeszły się. Powrót do wspólnego grania nastąpił w roku 1994. Wówczas został założony zespół pod nazwą znaną dzisiaj.

źródło: PCKiN "Zamek"

JPGChwila Nieuwagi (121,45KB)

JPGApolinary POlek & Mateusz Tranda (94,98KB)

JPGMikroklimat (134,61KB)

JPGJerzy Filar i Nasza Basia Kochana (91,33KB)

JPGEuropejskie Dni Dziedzictwa (257,99KB)

JPGDom o Zielonych Progach (90,86KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 31-08-2010 15:49
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 02-03-2011 13:11