×

Sukces przemyskich siatkarek na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Kielcach

Ogólnopolskie Igrzyska LZS
26-28.08.2010 r. Kielce

Podkarpacie, w finałach tych zawodów w kat. siatkówki plażowej oraz piłki siatkowej kobiet (3 osobowej) reprezentowały zawodniczki MKS Polonia POSIR Przemyśl. Agnieszce Galanty i Joannie Wiśniowskiej (siatkówka plażowa) ten start przyniósł duży i niespodziewany sukces ponieważ w bardzo mocnej i wyrównanej stawce dziewczęta wywalczyły brązowy medal. O pechu może mówić drużyna siatkarek; Kamila Presz, Angelika Makuchowska, Katarzyna Pawłowska i Karolina Pawłowska, które w tai breku w stosunku 13:15 przegrały mecz o wejście do półfinałów z późniejszym mistrzem igrzysk. Ostatecznie przemyślanki zajęły, również wysokie 5-6 miejsce. Na te zawody dziewczęta przyjechały bezpośrednio z obozu w Oleszycach, gdzie przygotowywały się do zbliżającego się sezonu, w którym po raz pierwszy od ponad dwudziestu lat przemyślanki zagrają w III lidze. Drużyna będzie oparta na obecnych i byłych zawodniczkach UKS „Gimnazjum Nr1 – Polonia” POSIR Przemyśl grających wcześniej w kategoriach młodzieżowych. Podstawowy skład zespołu będzie ustalony do połowy września, ponieważ istnieje możliwość, że drużynę uzupełnią 2-3 zawodniczki grające wcześniej w zespołach II i III ligowych.