2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Obchody 19 rocznicy Niepodległości Ukrainy w Lublinie

Robert Choma oraz grupą przemyskich radnych oraz samorządowców z Podkarpacia wziął udział w 19-tej rocznicy ogłoszenia Niepodległości Ukrainy. Organizatorem tego wydarzenia był Oleh Horbenko Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie. Prezydent Przemyśla w imieniu samorządu i mieszkańców miasta złożył okolicznościowe życzenia.
24 sierpnia minęła 19 rocznica odzyskania przez Ukrainę niepodległości. W 1991 roku Ukraina oderwała się od Związku Radzieckiego. Obywatele Ukrainy w referendum, które odbyło się 1 grudnia tegoż roku potwierdzili ten wybór. Polska była pierwszym krajem, który uznał niepodległość sąsiada już 2 grudnia.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl