-0.4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Uroczystość poświęcenia Sztandaru Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej - 7 sierpnia 2010 r.

W dniu 7 sierpnia br. odbyła się uroczystość poświęcenia Sztandaru Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej. Obchody rozpoczęła Msza Święta w Archikatedrze Przemyskiej, którą odprawił J.E.Ks.Bp. Adam Szal w asyście Ks. Prałata Stanisława Krzywińskiego. W trakcie Mszy św. Ksiądz Biskup poświęcił Sztandar Kongregacji.
Następnie uczestnicy spotkania udali się, w asyście orkiestry, na plac piknikowy przy Hotelu "GROMADA".

Sztandar jest najwyższym znakiem Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej, jest symbolem wielowiekowej tradycji i współczesnych celów Kongregacji.
Stanowi symbol zbiorowej godności Kupieckiej będzie nam towarzyszył w najważniejszych wydarzeniach i uroczystościach życia kupieckiego.
Jest On symbolem uzewnętrzniającym szczytne, moralne i duchowe wartości członków Kongregacji, będzie zawsze traktowany z wielkim szacunkiem i honorem.

Komitet Budowy Sztandaru PKK

Zapraszamy także do Galerii.

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl