10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Konkurs pn. "Śladami Funduszy Europejskich po Polsce"

Szanowni Państwo,

Pragnę poinformować o konkursie organizowanym przez Ministra Rozwoju Regionalnego pn. "Śladami Funduszy Europejskich po Polsce". Konkurs skierowany jest do wszystkich, którzy mają pomysł na ciekawą trasę turystyczną śladami Funduszy Europejskich.

Konkurs polega na wyłonieniu najciekawszego szlaku turystycznego, ukazującego conajmniej 3 projekty (inwestycje), sfinansowane z funduszy pochodzących z Unii Europejskiej, przyznanych Polsce począwszy od 2004 roku, wraz z ich ilustracją.

Praca konkursowa powinna zawierać opis szlaku. W opisie szlaku powinny znajdować się przynajmniej 3 inwestycje (projekty) (wraz z ich ilustracją) finansowane z Funduszy Europejskich, które przyczyniły się do poprawy życia mieszkańców. Trasa (szlak) może być piesza, rowerowa, kajakowa, samochodowa lub inna i powinna zostać wyznaczona przez uczestnika konkursu samodzielnie.

Trasa może przebiegać w obrębie gminy, powiatu, województwa czy nawet całego kraju. Powinna być jednak dostosowana do środków transportu, którymi miałaby być pokonywana i opisana tak, by ktoś zainteresowany mógł wybrać się na wycieczke po opisanej trasie. Jeśli przedstawiane w opisie szlaku inwestycje będą stanowiły ciekawe miejsca w regionie, warte odwiedzenia i podnoszące jego atrakcyjność, to praca otrzyma więcej punktów.

Ilustracja przedstawiająca inwestycje i szlak może być wykonana w dowolnej formie artystycznej, np. fotograficznej, rysunkowej, malarskiej itp. Forma opisu szlaku jest dowolna (nie ma ograniczenia ilości znaków). Każda dodatkowa inwestycja (powyżej trzech) ujęta na szlaku, będzie dodatkowo punktowana.

Prace można składać do 15 listopada 2010r. (liczy się data nadania). Ogłoszenie wyników nastąpi w grudniu 2010 r., a laureaci pierwszych trzech miejsc otrzymają nagrody w wysokości: za zajęcie I miejsca - 3 000 zł, za zajęcie 2 miejsca - 2 000 zł, za zajęcie 3 miejsca - 1 000 zł oraz zestawy turystyczne.

Szczegółowe informacje o Konkursie (regulamin i wymogi odnośnie pracy) są dostępne na stronie internetowej: www.funduszeeuropejskie.gov.pl

 

W załączniku regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy, wymogi odnośnie pracy.

 

DOTFormularz zgłoszeniowy

DOTRegulamin konkursu

DOTWymogi

Opublikował:  | Data publikacji: 11-08-2010 09:41
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 10-07-2013 09:01