14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wizyta w partnerskim mieście Paderborn

W dniach od 30 lipca do 02 sierpnia 2010 na zaproszenie władz miasta w Paderborn (Niemcy) z wizytą przebywał Prezydent Miasta Przemyśla – p. Robert Choma. W tym czasie Paderborn obchodziło święto swojego patrona – Św. Liboriusza.


W obchodach wzięli też udział zaproszeni przedstawiciele miast partnerskich Paderborn – Zastępca Burmistrza Debreczyna (Węgry) oraz Burmistrz miasta Bolton (Wlk. Brytania). Podczas Święta Liboriusza została zorganizowana również wystawa fotografii miast partnerskich Paderborn. Przemyśl zaprezentował się poprzez fotogramy zdjęć autorstwa A. Bujaka.


Wizyta w Paderborn była okazją do osobistego spotkania i rozmów nie tylko z burmistrzem Paderborn, ale także z p. Wilhelmem Lüke, byłym długoletnim burmistrzem Paderborn oraz Honorowym Obywatelem Miasta Przemyśla.

W programie wizyty nie mogło również zabraknąć spotkania z p. Heidi Wernerus - Neumann – Prezes Towarzystwa Przyjaciół Paderborn/Przemyśl oraz jego członkami. Jak zawsze bardzo serdecznie przyjęła delegację z Przemyśla, a niezwykle miłym akcentem było udekorowanie domu przez nią i jej męża polskimi flagami i proporczykami.


Podczas pobytu Prezydent Miasta spotkał się m.in. z wolontariuszami Agencji Pomocy Technicznej tzw. „Technisches Hilfswerk (THW). Jest to organizacja podlegająca Federalnemu Ministerstwu Spraw Wewnętrznych, która zajmuje się ochroną ludności i niesieniem pomocy osobom potrzebującym w przypadku katastrof i klęsk żywiołowych. Wolontariusze brali udział w akcji pomocy powodzianom na terenie Podkarpacia, m.in. w Sandomierzu i Tarnobrzegu. Prezydent Miasta osobiście podziękował im za okazaną pomoc, życząc im tradycyjnie po polsku 100 lat oraz przekazując materiały promocyjne o mieście i przemyską fajkę dla „fajowych chłopaków”.


W wyniku wcześniejszych rozmów, w trakcie wizyty w Paderborn ustalono również, że Paderborn przekaże dla miasta Przemyśla dwa używane autobusy dla potrzeb MZK oraz karetkę dla Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu. Burmistrz Paderborn wraz z żoną oraz Heidi Wernerus-Neumann z członkami Towarzystwa Przyjaciół Paderborn/Przemyśl przekazują mieszkańcom Przemyśla serdeczne pozdrowienia.


Rewizyta Burmistrza Paderborn - p. Heinza Paus w Przemyślu została zaplanowana na koniec sierpnia br. przy okazji obchodów Dnia Patrona Miasta – Św. Wincentego.


Opr: I. Liweń

JPGPresse Libori - Paderborn 2010 (653,30KB)

JPGwystawa fotogramów z Przemyśla w Paderborn (75,44KB)

JPGStoisko z materiałami i informacjami o Przemyślu (118,81KB)

JPGPrezydent Miasta Przemyśla - p. Robert Choma razem z burmistrzem Paderborn - Heinzem Pausem oraz wolontariuszami Agencji Pomocy Technicznej (THW) (262,04KB)

JPGSpotkanie z burmistrzami miast partnerskich w Paderborn (228,14KB)

JPGNULL (113,58KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 06-08-2010 12:21
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 13-03-2012 15:08