15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

X Międzynarodowy Przemyski Festiwal Salezjańskie Lato 2010 - koncert na Zamku Kazimierzowskim

25 lipca 2010 r. – X Międzynarodowy Przemyski Festiwal Salezjańskie Lato 2010 - koncert na Zamku Kazimierzowskim


Trzeci z kolei koncert X Międzynarodowego Przemyskiego Festiwalu Salezjańskie Lato 2010 odbył się na scenie Zamku Kazimierzowskiego. W szacownych murach rozbrzmiewała muzyka autorstwa Fryderyka Chopina. W muzyce romantycznej koncert fortepianowy był najpopularniejszym z uprawianych gatunków koncertów instrumentalnych. W historii muzyki jako polski twórca koncertów fortepianowych zapisał się Fryderyk Chopin. Gatunek ten nie stracił popularności również obecnie. Można to było zauważyć podczas niedzielnego koncertu, który rozpoczęła witając wszystkich przybyłych dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK Renata Nowakowska. Głównymi bohaterami tego wieczoru byli małżonkowie: Bogusława Hubisz-Sielska (altówka) i Mariusz Sielski (fortepian), którzy rozpoczęli ten muzyczny wieczór grając w duecie. Utwory wybitnego kompozytora grało na fortepianie jeszcze troje uczniów Mariusza Sielskiego, który jest pedagogiem w krakowskiej Akademii Muzycznej. Specjalnie na ten wieczór zaprosił Małgorzatę Podstawską, Joannę Sochacką i Piotra Jaworskiego.

Bogusława HUBISZ-SIELSKA (altówka)
po ukończeniu z wyróżnieniem studiów w krakowskiej Wyższej Szkole Muzycznej odbyła studia uzupełniające u Stefana Kamasy w Warszawie oraz w Monachium u Kim Kashkashian. Uczestniczyła w wielu festiwalach. Występuje w Polsce, jak również w Austrii, Czechach, Niemczech, Rosji, Słowacji, Szwajcarii, USA, Wielkiej Brytanii i Włoszech. Nagrywała dla Polskiego Radia, Radia Austriackiego a także Radia Nowy Jork oraz Radia Watykańskiego. Występowała przed kamerami Telewizji Polskiej, austriackiej oraz niemieckiej. Jest członkiem-założycielem Stowarzyszenia Artystycznego "Muzyka Centrum" oraz członkiem Niemieckiej Sekcji Międzynarodowego Towarzystwa Altowiolowego (IVS). Długoletni pedagog Akademii Muzycznej w Krakowie.

Mariusz SIELSKI (fortepian) studiował w Krakowie u Ludwika Stefańskiego, Ewy Bukojemskiej i Janusza Dolnego (dyplom z wyróżnieniem). Brał udział w licznych kursach mistrzowskich, pracując pod kierunkiem wybitnych pedagogów (Alexander Jenner, Rudolf Buchbinder, Eliane Richepin, Fausto Zadra). Odbył też roczne studia w monachijskiej Hochschule fur Musik. Występuje jako solista i kameralista, koncertując w kraju i za granicą - Austrii, Czechach, Francji, Niemczech, Rosji, Węgrach, Słowacji, Wielkiej Brytanii i Włoszech. Dokonał - wraz z Żoną - nagrań płytowych. Prowadzi klasę fortepianu w krakowskiej Akademii Muzycznej.

JPGNULL (237,13KB)

JPGNULL (244,26KB)

JPGNULL (242,59KB)

JPGNULL (243,05KB)

JPGNULL (269,87KB)

JPGNULL (258,74KB)

JPGNULL (243,25KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 05-08-2010 12:27
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 02-03-2011 13:13