12.8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Edukacja i sport
sport_szkolny_1.jpeg
Podsumowanie współzawodnictwa sportowego w zakończonym roku szkolnym

Sala narad Urzędu Miejskiego gościła 20 czerwca br. uczniów, nauczycieli i opiekunów, którzy w roku szkolnym 2017/2018 uczestniczyli w szkolnym współzawodnictwie sportowym. Takie uroczyste spotkanie odbywa się po raz drugi i jest okazją do wyróżnienia wszystkich szkół biorących udział we współzawodnictwie i nagrodzenia najlepszych. Dyplomy, sportowe upominki i puchary wręczali Prezydent Miasta Robert Choma, Dyrektor Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu Janusz Łukasiewicz.

"Nasz Przemyśl"
Obraz 123.jpeg
Kartki ze sztambucha

aut. Rita Legumina-Dwernicka, „Nasz Przemyśl”, luty 2009 (Nr 53)

 

…”Dziś gdy pisanie wierszy nie jest już zaletą

I coraz trudniej myślą olśniewać i wzruszać,

Jakich kilka słów skreślić, by zdradliwe echo

Ironią nie smuciło białych kart sztambucha?”

(Anna Woźniak „W sztambuchu” – fragm.. wiersza Wyd. „Wiersze sztambuchowe” Oficyna Bibliofilów Łódź 2000r.)

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
Inkubator 2.jpeg
Rusza budowa Przemyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości i Innowacji

W poniedziałek, 18 czerwca br. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyła się konferencja prasowa Władysława Ortyla - Marszałka Województwa Podkarpackiego, któremu towarzyszyli Piotr Pilch - Członek Zarządu Województwa oraz Janusz Hamryszczak- Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla. Podczas spotkania panowie podpisali umowę

na realizację projektu pod nazwą „Przemyski Inkubator Przedsiębiorczości i Innowacji” złożonego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014–2020.

Gospodarka
PGNiG_1.jpeg
Złoże Przemyśl obchodzi Jubileusz 60-lecia!

W 1958 roku wykonano pierwszy odwiert na złożu Przemyśl. To największe złoże gazu w Polsce, a najnowsze badania wskazują, że ten ważny dla gospodarki surowiec może być wydobywany w naszym regionie jeszcze przez kilka dekad. W jubileuszowym spotkaniu, które odbyło się w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej wzięli udział przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, z wicewojewodą podkarpackim Lucyną Podhalicz, członkiem Zarządu Województwa Podkarpackiego Piotrem Pilchem, Przewodniczącym Rady Miejskiej Bogusławem Zaleszczykiem, Prezydentem Miasta Robertem Chomą i jego Zastępcą Januszem Hamryszczakiem. Uroczystość swoją obecnością zaszczycił Metropolita Przemyski Arcybiskup Adam Szal.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl