8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
Budżet Obywatelski Miasta Przemyśla 2021 - Grafika Logotyp
Budżet Obywatelski 2021 - Głosowanie

Od północy 22 września możemy już głosować na projekty, które złożyli mieszkańcy Przemyśla do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Swoje głosy możemy oddawać w najdogodniejszy dla siebie sposób: elektronicznie lub w bardziej tradycyjnej, papierowej formie. Zapraszamy do wybierania swoich faworytów w każdej z trzech kategorii!

Kultura
PFP Ogrody Poetów - film gł..png
Odliczamy godziny do rozpoczęcia 20. edycji Przemyskiego Festiwalu Poezji „Ogrody Poetów” [FILM]

Dziś (22 bm.) początek astronomicznej jesieni. W naszym mieście zawsze zwiastuje on rozpoczęcie jednego z najromantyczniejszych wydarzeń w roku. Przemyski Festiwal Poezji „Ogrody Poetów” – bo przecież o nim mowa – od dwudziestu lat przyciąga do nadsańskiego grodu wielkich świata kultury i sztuki, znanych i uwielbianych oraz wszystkich, którzy – tak po prostu – kochają zatopić się w poezji…

Edukacja i sport
MRDP_Góry.jpeg
Na rowerze przez całą Polskę aż do latarni na Rozewiu

Czy byliście na latarni morskiej w Rozewiu? Do tego pięknego miejsca na najdalej na północ wysuniętym krańcu naszego kraju będą się ścigać uczestnicy Maratonu Rowerowego "MRDP Wschód". Uczestnicy wystartują z przemyskiego Rynku 26 września (sobota) o godzinie 12.00 i mają do pokonania 1224 km. I co ważne na przebycie tego dystansu mają tylko 5 dni!

Organizacje pozarządowe
TPN_wykłady_wstęp.jpeg
"Czerpiąc przykłady z życia najlepszych..."

Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Przemyślu zaprasza na cykl wykładów, a w zasadzie na pierwszą jego część, noszących tytuł "Czerpiąc przykłady z życia najlepszych. Kościół rzymskokatolicki w Przemyślu i na Podkarpaciu jako animator patriotyzmu, kultury i nauki w XX w.". W dniach 24, 25, 26, 28 i 29 września w siedzibie Towarzystwa zaprezentują się: dr hab. Tomasz Pudłocki, prof. UJ, mgr Żaneta Niedbała, dr Lucjan Fac, dr Adam Szczupak, dr Kamil Ruszała, mgr Marcin Marynowski.

"Nasz Przemyśl"
Uroczystości odsłonięcia cmentarza – mauzoleum żołnierzy niemieckich w dniu 1 listopada 1916 r. przy ul. Przemysława, fot. ze zbiorów MNZP.
Historia zatrzymana w kadrze”. Galeria fotografii Muzeum Historii Miasta (33). Przemyskie cmentarze

aut. Jacek Błoński, „Nasz Przemyśl”, listopad 2011 (Nr 86)

Od wielu pokoleń w pierwszy dzień  listopada- Dniu Wszystkich Świętych tysiące mieszkańców Przemyśla przychodzą na groby swoich krewnych i bliskich osób. Dla katolików nie jest to dzień smutku, lecz uroczystość wspomnienia świętych oraz przypomnienie, że każdy z nas może poprzez swoje życie dążyć do doskonałości, a więc do świętości. Jest to więc także dzień wspomnienia naszych zmarłych krewnych, przyjaciół i wszystkich tych, których czyny mogą współczesnym pomóc odnaleźć się  w  obecnym świecie. Również następnego dnia w Dniu Zadusznym wspominamy tych, którzy odeszli, lecz wciąż żyjących w naszej pamięci. W ciągu tych dwóch dni przemyskie cmentarze, na co dzień pełne ciszy, wypełniają się gwarem rozmów, modlitwy, a wieczorem rozjaśniają się „złotym” migoczącym światłem tysięcy zniczy i świec.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
Budżet_logo.jpeg
Budżet Obywatelski 2021. Weryfikacja zgłoszonych projektów zakończona. Czas na… odwołania

Zgodnie z zasadami i trybem przeprowadzania konsultacji w sprawie Budżetu Obywatelskiego na rok 2021 przedstawiamy Państwu wykaz zadań zgłoszonych do rozpoczętej końcem lipca kolejnej edycji BO. W pliku, który  załączamy poniżej znajdziecie Państwo pozytywnie zweryfikowane oraz odrzucone (wraz z przyczynami odrzucenia i innymi uwagami) propozycje zadań, podzielonych na trzy kategorie.