17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
Dziękujemy.jpeg
Światowy Dzień Zdrowia

Nikt nie ma wątpliwości, że tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia ma wyjątkowy charakter. Nasza walka z epidemią to codzienne ograniczenia, izolacja w domach, obawa o zdrowie i życie najbliższych.

Kultura
foto_pisanka_plakat_zapowiadajacy_2020.jpeg
Dziedzictwo Podkarpacia - "Foto-Pisanka"

Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza do podzielenia się swoją twórczością pisankarską. Aby nie przerywać tradycji konkursu na pisankę zapraszamy w tym roku do nadsyłania zdjęcia pisanki, które zamieścimy na stronie CK.

Edukacja i Sport
plakat2020druk.png
Rozpoczęciu rekrutacji do Młodzieżowego Domu Kultury w Przemyślu

Młodzieżowy Dom Kultury w Przemyślu informuje o rozpoczęciu rekrutacji na nowy rok szkolny. Oferujemy zajęcia pozaszkolne w różnych sekcjach: nauka gry na gitarze, keyboardzie, ukulele, perkusji i flecie prostym, nauka śpiewu i tańca, zajęcia sportowe, szachy, tenis stołowy, Zumba, zajęcia plastyczne, język niemiecki i angielski, zajęcia komputerowe, grafika, grupa filmowa i wiele innych. Zapisy na rok szkolny 2020/21 przyjmujemy w okresie od 1 do 30 kwietnia 2020. 

Organizacje pozarządowe
prezentacja_akcja_humanitarna.jpeg
Apel Marszałka Województwa w sprawie oddawania krwi

Marszałek Województwa Podkarpackiego i jednocześnie Przewodniczący Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych Władysław Ortyl wystąpił z apelem w sprawie wsparcia inicjatywy AKCJA HUMANITARNA: SAMORZĄDOWCY NA RATUNEK ŻYCIU.

"Nasz Przemyśl"
Tablica w sprawie nadania nazwy ulica Liebermana
Serbańska czy Liebermana?

aut. Zenon Andrzejewski, „Nasz Przemyśl”, sierpień 2011 (Nr 83)

Jedną z najstarszych przemyskich ulic jest ulica Serbańska. Powstała jeszcze w I połowie XVI wielu i pierwotnie nazywała się Serbacka. Łączyła ona dawne ulice: Grodzką, Lwowską i Żydowską, stanowiąc ich przecznicę, a nazwę swą zawdzięczała mieszkającym przy niej muzykantom, którzy grywali na ludowych instrumentach tzw. „serbach”*. Stąd pospolicie nazywano ich „serbakami”.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
infografika_1.jpeg
Konkurs NCBR na innowacje w urządzeniach grzewczych. 200 mln zł do rozdysponowania

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach tzw. Szybkiej Ścieżki chce wesprzeć innowacje w obszarze urządzeń grzewczych. Do 30 kwietnia wnioski mogą składać producenci oraz konsorcja przedsiębiorców lub konsorcja przedsiębiorców z udziałem jednostek naukowych. Dla mikro i małych przedsiębiorstw możliwe dofinansowanie może wynieść nawet do 80% na badania przemysłowe oraz do 60% na prace rozwojowe.

Gospodarka
company_logo.png
Tarcza Antykryzysowa – wsparcie z ZUS

Ochrona zatrudnienia oraz zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach to główne cele pakietu regulacji, które składają się na Tarczę Antykryzysową. Regulacje te wchodzą w życie 1 kwietnia br. Wśród rozwiązań, które mają zapobiegać skutkom epidemii koronawirusa w Polsce, jest wsparcie realizowane przez ZUS.