18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności
szczepimysie-logo2.jpeg
WAŻNE - 17 maja otwarcie nowego Punktu Szczepień Populacyjnych w Przemyślu

W poniedziałek, 17 maja br., rozpocznie działalność Punkt Szczepień Populacyjnych przy ul. Ratuszowej 1. Będzie się on mieścił w obecnym budynku Urzędu Miejskiego, w sali gimnastycznej byłej szkoły. Powstanie punktu możliwe było dzięki współpracy samorządu miasta Przemyśla i Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu.

Kultura
15 05 2021 SOKOLNICCY duet_plakat_wstęp.jpeg
Wiosenny koncert na dwa głosy – duet Agnieszka Sokolnicka & Voytek Soko Sokolnicki

Przed nami pierwsze wydarzenia kulturalne przygotowane przez PVKiN "Zamek". Na początek ZAMEK proponuje Państwu Wiosenny koncert na dwa głosy w wykonaniu duetu Agnieszka Sokolnicka & Voytek Soko Sokolnicki. To wydarzenie na deskach przemyskiego Zamku odbędzie się już 5 czerwca o godzinie 18.00.

Edukacja i sport
zdjęcie poglądowe - chłopiec przy laptopie
"Szkoła z Gigantami"

Wystartowała rejestracja na „Szkołę z Gigantami - programowanie w czterech wymiarach gamingu” – trzecią edycję ogólnopolskich bezpłatnych webinarów z programowania oraz matematyki dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez szkołę GIGANCI PROGRAMOWANIA. Event odbędzie się w terminie 10.05. - 21.05.2021 r. Patronami Honorowymi wydarzenia są: Sekretarz Stanu w KPRM ds. cyfryzacji – Marek Zagórski, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz włodarze miast, w tym Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun.

Organizacje pozarządowe
zdjęcie poglądowe - symbol prawa - figurka Temidy i globus
I N F O R M A C J A - Nieodpłatna Pomoc Prawna

W związku z luzowaniem obostrzeń Prezydent Miasta Przemyśla informuje, iż od 17.05.2021r. ponownie zostaną w formie stacjonarnej otwarte dla stron punkty świadczące nieodpłatną pomoc prawną oraz poradnictwo obywatelskie tj.:

"Nasz Przemyśl"
Defilada 24 Pułku Ułanów w Kraśniku
Z SIODEŁ Mości Panowie!

aut. Lucjan Fac, „Nasz Przemyśl”, grudzień 2011 (Nr 87)

W żadnym z krajów kawaleria nie miała tak wielkiego wpływu na jego historię i nie cieszyła się taką estymą jak w Polsce.

Strefa Przedsiębiorcy i Inwestora Zainwestuj w Przemyślu | Invest in Przemyśl

Inwestycje
Trasy Fort Trails podczas budowy
Fort Trails już w czerwcu

Trwają prace przy budowie tras rowerowych na terenach przylegających do stoku narciarskiego. Od teraz będą znane pod nazwą Fort Trails, a  profesjonaliści i zupełni amatorzy będą się mogli nimi cieszyć już w czerwcu. A wszystko to dzięki temu, że na odcinku od górnej stacji wyciągu narciarskiego, aż do ulicy Sanockiej powstanie sześć zróżnicowanych, a więc dostępnych dla rowerzystów o różnym stopniu umiejętności, tras:  trasa zielona, niebieska, czerwona, fioletowa, czarna i żółta.

Gospodarka
Baner promujący spotkanie Internacjonalizacja MŚP
Spotkanie informacyjne 30 kwietnia 2021 r.
Wprowadź swój produkt, usługę na nowe rynki zagraniczne
Spotkanie informacyjne w sprawie konkursu Internacjonalizacja MŚP

30 kwietnia br. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości organizuje spotkanie informacyjne dotyczące działania 1.2 Internacjonalizacja MŚP finansowanego ze środków unijnych w ramach programu Polska Wschodnia. Spotkanie odbędzie się w formule on-line w godzinach 10.00 – 12:00. Rejestracja na spotkanie i transmisja dostępne są na stronie wydarzenia: Internacjonalizacja MŚP - spotkanie informacyjne.