22 °C
×

Start reprezentantów Przemyśla w Mistrzostwa Okręgu w Strzelectwie sportowym zakończony sukcesami

W dniach 25-27.06.2010 w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Okręgu w Strzelectwie sportowym organizowane przez Małopolski Związek Strzelectwa sportowego, które jednocześnie stanowiły Eliminacje do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Rewelacyjnie wystartował w zawodach Junior młodszy Tomasz PAWUL. W konkurencji Kpn 40 (Karabin pneumatyczny, 40 strz./10m) zdobył złoty medal z wynikiem 384 pkt. wyrównując nie pobity od kilku lat rekord regionu!
Złoto wywalczył również w konkurencji Ksp 3x20 (Karabin sportowy - postawy: leżąc, stojąc, klęcząc - 3x20strz./50m) a srebro przypadło mu w konkurencji Ksp 60L (Karabin sportowy – postawa leżąc, 60 strz./50m). Oczywiście w tych 3-ch konkurencjach uzyskał kwalifikacje do FINAŁU OOM.
Jego nienaganna postawa sportowa została uhonorowana nagrodą Fair Play.

Również nasz 2-gi Junior młodszy Mariusz MŁYNARSKI doskonale zaprezentował się na zawodach. Srebrny medal wywalczył w konkurencji Psp 30+30 (Pistolet sportowy cz.szybka + cz.dokladna, 30+30 strz./25m) i VII-me miejsce w konkurencji Ppn 40 (Pistolet pneumatyczny, 40 strz./10m). Wyniki z tych 2-ch konkurencji dały kwalifikacje do FINAŁU OOM.

Do swoich kolegów ze swoimi wynikami kwalifikującymi do FINAŁU OOM dołączyła Juniorka młodsza Wioleta ŻYGA. W konkurencji Ksp 3x20 (Karabin sportowy - postawy: leżąc, stojąc, klęcząc - 3x20strz./50m) wywalczyła VI-te miejsce. Kwalifikację do FINAŁU OOM uzyskała w konkurencji Ksp 3x20 (Karabin sportowy - postawy: leżąc, stojąc, klęcząc - 3x20strz./50m) zajmując IX-te miejsce.

Do osiągniętego sukcesu w Kwalifikacjach do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży walnie przyczyniło się uzyskane wsparcie finansowe Prezydenta Miasta Pana Roberta CHOMY i Wydziału Sportu. A dzięki Prezesowi Miejskiego Zakładu Komunikacji w Przemyślu możliwe było wygodne podróżowanie na zawody użyczonym busem.