8.4 °C
×

WOJEWÓDZKI FINAŁ PUCHARU POLSKI KINDER+Sport

29 maja 2010 r. w hali Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie odbył się finał wojewódzki Kinder+Sport Pucharu Polski w mini siatkówce dziewcząt . Był to ostatni etap eliminacji wojewódzkich do finału ogólnopolskiego, odbywającego się w Zabrzu. W nowodębskim turnieju prawo do gry wywalczyło sobie 8 najlepszych drużyn z Podkarpacia wyłonionych po dwóch edycjach rozgrywek eliminacyjnych. Mecze odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: „dwójki” – klasa 4. – dwie zawodniczki plus rezerwowa, „trójki” – klasa 5. – trzy zawodniczki plus rezerwowe, „czwórki” – klasa 6. – cztery zawodniczki plus dwie rezerwowe. W gronie najlepszych zespołów Podkarpacia znalazły się również zawodniczki UKS 15 POSiR Przemyśl. Dwa zespoły w kategorii dwójek( klasy 4) i jeden w trojkach ( klasy 5). Pierwszy zespół czwartoklasistek w skladzie Ewelina Butrak, Justa Pilch , Gabriela Chuchra zajął trzecie miejsce i o awans do ogólnopolskiego finału tych rozgrywek powalczy w barażach makroregionalnym z udziałem drużyn z województw: świętokrzyskiego , łódzkiego. małopolskiego i podkarpackiego. Druga drużyna w składzie: Pula Romańczuk, Małgorzata Ryczan i Aleksandra Gołębiowska zajęły siódme miejsce, Natomiast piątoklasistki w składzie Dorota Dyjak, Wiktoria Pierwieniec, Paulina Barszczak i Ewelina Kopeć uplasowały się na miejscu ósmym. Trenerem drużyn jest Robert Gierlach. W tegorocznej edycji turnieju na etapie eliminacyjnym wystartowała rekordowa liczba drużyn, wśród klas czwartych rywalizowało ze sobą około 70 drużyn natomiast wśród klas piątych wystąpiło 40 drużyn.