30.8 °C
×

Piętnastka Cup

W dniu 1 czerwca na Hali Sportowej POSIR w Przemyślu rozegrano turniej mini piłki siatkowej „Piętnastka Cup”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa Nr 15 oraz działający przy tej szkole UKS „Piętnastka” Przemyśl. W tym roku do rywalizacji stanęły dziewczęta z klas czwartych i piątych, czwartoklasistki grały w zespołach dwuosobowych natomiast piątoklasistki w trójkach. W turnieju wystąpiło 16 drużyn z klas czwartych oraz 7 zespołów piątoklasistek, łącznie około 60 uczestniczek reprezentujących kluby i szkoły z całego województwa. Wśród czwartych klas pierwsze miejsce zajęła drużyna UKS Gimnazjum Nr 1 Polonia Przemyśl , drugie były dziewczęta ze Szkoły Podstawowej Nr 6 z Mielca zespół trzeci, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się pierwsza drużyna Szkoły Podstawowej   Nr 15 w Przemyślu. W rywalizacji trójek dwa pierwsze miejsca przypadły pierwszej i drugiej drużynie ze Szkoły Podstawowej Nr 15 w Przemyślu, trzecie miejsce zajęła druga drużyna Szkoły Podstawowej Nr 6 w Mielcu.

Po emocjach sportowych wszystkie drużyny udały się do Szkoły Podstawowej Nr 15 gdzie na stołówce posiliły się obiadem. Następnie na sali odbyło się nie mniej emocjonujące niż sam turniej losowanie nagród wśród uczestniczek turnieju, zawodniczki przy odrobinie szczęścia otrzymywały piłki do siatkówki , nakolanniki, maskotki, bidony, przewodniki rowerowe oraz klocki lego. Na koniec odbyła się ceremonia udekorowania drużyn, każda uczestniczka turnieju otrzymała dyplom, każdy ośrodek dostał puchar za udział, natomiast drużyny z miejsc 1-3 w obydwóch kategoriach otrzymały prócz dyplomów puchary i medale.