10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Podsumowanie akcji pomocy powodzianom

1 lipca br. w Urzędzie Miejskim odbyło się podsumowanie dotychczasowych efektów akcji pomocy mieszkańcom naszego regionu, którzy ucierpieli w wyniku powodzi. Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla wraz z Mirosławem Przewoźnikiem Dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej koordynującym całe przedsięwzięcie, przedstawili efekty pomocy, a także złożyli podziękowania osobom i instytucjom, które odpowiedziały na apel Prezydenta.

 

Podsumowanie akcji pomocy miasta Przemyśla dla powodzian z terenu województwa podkarpackiego


W dniu przerwania wałów przeciwpowodziowych w Tarnobrzegu (tj. 19.05 br., środa), Prezydent Przemyśla nawiązał kontakt z Prezydentem Tarnobrzega w sprawie pomocy dla osób poszkodowanych w wyniku powodzi.
Do koordynacji zbiórki charytatywnej na terenie miasta Przemyśla został wyznaczony Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Na którego stronie internetowej jak i urzędu miejskiego. Oraz w miejscach dostępnych dla mieszkańców (20.05.2010, tj. czwartek) ukazał się apel Prezydenta Miasta Roberta Chomy o udział w zbiórce najpotrzebniejszych artykułów kierowany zarówno do mieszkańców miasta jak i różnych firm oraz instytucji.
Jednocześnie w tym samym dniu, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej jako miejsca zbiórki darów wyznaczył swoją siedzibę na ul. Leszczyńskiego 3 i ul. Skargi 18 oraz placówki pomocy społecznej tj. Dom Pomocy Społecznej, ul. Wysockiego 99, Dom Pomocy Społecznej, ul. Brata Alberta 3, Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza „MACIEK”, ul .Jasińskiego1.
W porozumieniu z organizacjami pozarządowymi miejscem zbiórki była również siedziba Polskiego Czerwonego Krzyża, ul. Rzeczna 20, Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, ul. Dworskiego 6, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, pl. Dominikański 3.
W zbiórce darów dla powodzian uczestniczył również „CARITAS” Archidiecezji Przemyskiej.
Pierwsza na apel odpowiedziała firma „PIOTRUŚ PAN”, która już 21.0.2010r. (tj. piątek) w godzinach rannych dostarczyła do Tarnobrzega ok. 3 ton artykułów spożywczych i chemicznych. Natomiast Polski Komitet Pomocy Społecznej przekazał żywność w ramach Programu Pomocy Żywnościowej Unii Europejskiej – PEAD. W tym samym dniu, uzyskano również zgodę na zbiórkę darów w hipermarkecie TESCO.
Bardzo szybka była również reakcja na powódź Jaśle, gdzie przerwanie wałów nastąpiło 4.06.2010r. (tj. piątek) a już 07.06.2010r. (tj. poniedziałek) dotarł tam pierwszy transport darów z Przemyśla (ok. 5 ton).
Kolejne transporty kierowano zamiennie do Tarnobrzega, Gorzyc i Jasła.

Ogółem w charytatywną zbiórkę darów i środków finansowych włączyło się 32 firm i organizacji.
Łącznie w ramach zbiórki publicznej, instytucje, firmy prywatne i mieszkańcy miasta Przemyśla przekazali na rzecz powodzian ponad 7 ton produktów różnego rodzaju. Natomiast Polski Komitet Pomocy Społecznej w ramach programu PEAD przekazał ok. 30 ton żywności. W sklepach wielkopowierzchniowych zebrano ok. 3 tony 200 kg produktów różnego asortymentu (tj. woda, żywność, środki chemiczne). Najwięcej ok. 2 ton, to produkty zebrane w hipermarkecie TESCO.
W zbiórkę pieniężną włączyły się również przedsiębiorstwa działające na terenie miasta Przemyśla przekazując na konto gminy Jasło 8500 zł.

Serdeczne podziękowania należą się mieszkańcom miasta, którzy do wyznaczonych miejsc zbiórek przekazali zarówno artykuły spożywcze i gospodarstwa domowego, wodę , środki chemiczne, odzież, meble i przedstawicielom poszczególnych firm. Także pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej za udział i pomoc organizacji akcji.
Słowa uznania należy skierować również do komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz komendanta Miejskiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej za użyczenie transportu.

Mirosław Przewoźnik Dyrektor MOPS

JPGPodsumowanie akcji pomocy dla powodzian (193,42KB)

JPGPodsumowanie akcji pomocy dla powodzian (222,92KB)

JPGPodsumowanie akcji pomocy dla powodzian (189,99KB)

JPGPodsumowanie akcji pomocy dla powodzian (226,59KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 01-07-2010 11:49
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 13-03-2012 15:11