9.8 °C
×

Liga Małych Mistrzów - Szkoła Podstawowa nr 5 najlepsza w województwie!

21 czerwca o godz. 10.00 na boisku orlik przy Szkole Podstawowej nr 5 w Rzeszowie na ul. Słocińska 4 odbył się turniej finałowy Ligi Małych Mistrzów Województwa Podkarpackiego.
Moc sportowych emocji podgrzewała wizja nagrody głównej, którą dzięki firmie Fiat Auto Poland jest wyjazd zwycięskiej drużyny na tydzień do Akademii Piłkarskiej Juventusu Turyn.
Do rywalizacji o prawo reprezentowania Województwa Podkarpackiego przystąpiło pięć drużyn: SMS Mielec, SP Pysz­nica, SP nr 5 z Przemyśla, SP nr 16 z Rzeszowa, SP nr 1 z Frysztaka.
Mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym", o klasyfikacji końcowej decydowały wyniki spotkań bezpośrednich. Pierwsze miejsce w turnieju zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5 z Przemyśla, wygrywając mecz finałowy z drużyną SMS Mielec 4:2. Trzecie miejsce zajęła drużyna SP nr 16 z Rzeszowa, na czwartej pozycji uplasowała się SP nr 1 z Frysztaka, a piąte miejsce zajęła SP z Pysznicy.
Turniej zakończył się wręczeniem pucharów dla trzech pierwszych zespołów i nagród rzeczowych, dwie najlepsze drużyny zakwalifikowały się do etapu ogólnopolskiego Ligi Małych Mistrzów, który rozpocznie się we wrześniu. Dzięki sponsorowi głównemu, firmie Fiat Auto Poland dwie najlepsze drużyny otrzymały komplety piłkarskich strojów sportowych (koszulki, spodenki, getry). Fiat Auto Poland postanowił uhonorować również zaangażowanie i pracę szkoleniową trenerów dwóch najlepszych drużyn. Otrzymali oni certyfikaty uprawniające do zakupu samochodu Fiat Panda z 20% bonifikatą. Gminy z których wywodzą się dwie najlepsze drużyny otrzymały od firmy Sport-Transfer, sponsora wspierającego Ligi Małych Mistrzów certyfikaty uprawniające do zakupu sprzętu sportowego z atrakcyjną bonifikatą.
Królem strzelców został Marcin Gagot z SP nr 5 w Przemyślu, który podczas rozgrywek zdobył aż 10 bramek.