10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rada Miejska i Prezydent uhonorowali piłkarki i piłkarzy ręcznych

Jednymi z gości dzisiejszego (24 czerwca br.) posiedzenia Rady Miejskiej w Przemyślu byli piłkarze ręczni KS Czuwaj POSiR oraz zawodniczki piłki ręcznej z Gimnazjum Nr 1. Męska drużyna jak wiadomo wywalczyła niedawno awans do I ligi rozgrywek, a dziewczęta sprawiły olbrzymią radość nie tylko swoim trenerom i wychowawcom, ale wszystkim mieszkańcom Przemyśla zdobywając Mistrzostwo Polski w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, które były rozgrywane w dniach 17 - 20 czerwca br. w Siedlcach.
W trakcie sesji nastąpiła prezentacja drużyn, którym gratulacje złożył Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla oraz Rafał Oleszek Przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu, a radni i zebrani na posiedzeniu powitali oklaskami. Towarzyszący drużynom Piotr Kroczek i Przemysław Korobczak przedstawili historię zespołów i ich drogę do wspomnianych sukcesów.

 

ZŁOTE DZIEWCZYNY Z PRZEMYŚLA!!!
Wszystko rozpoczęło się w 2004 roku, kiedy to dziewczęta pod okiem Piotra Kroczka stawiały pierwsze kroki w piłce ręcznej w Szkole Podstawowej nr 14 i Uczniowskim Klubie Sportowym przy SP14 w Przemyślu. Okazało się, że są to bardzo zdolne dziewczyny, bo już w roku szkolnym 2005/2006 zdobyły Mistrzostwo Województwa podkarpackiego w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej,
Powtórzyły ten sukces również w roku następnym, natomiast w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zdobyły Mistrzostwo Polski.
Jako zawodniczki UKS SP14 POSiR były bezkonkurencyjne w Podkarpackiej Lidze młodziczki młodszej, co dało im prawo do gry w Półfinale Pucharu Polski Dzieci. Zajmując w nim II miejsce awansowały do finału, w którym ostatecznie uplasowały się na VIII miejscu.
Po szkole podstawowej wszystkie poszły do Gimnazjum nr1 w Przemyślu, gdzie już pod opieką Przemysława Korobczaka miały możliwość kontynuowania swojej sportowej kariery.

Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, że Katarzyna Kozimur jest reprezentantką Polski juniorek młodszych, a Jagoda Romanowska jest rezerwową tej kadry.

Jako reprezentantki UKS SP14 POSiR Przemyśl zdobyły:
Sezon 2007/2008
- I miejsce w Podkarpackiej Lidze Młodziczek
- IV miejsce w Ćwierćfinale Pucharu Polski Młodziczek
Sezon 2008/2009
- I miejsce w Podkarpackiej Lidze Młodziczek
- I miejsce w Ćwierćfinale Pucharu Polski Młodziczek
- II miejsce w Półfinale Pucharu Polski Młodziczek
- VII miejsce w Finale Krajowym Pucharu Polski Młodziczek
Sezon 2009/20010
- I miejsce w Podkarpackiej Lidze juniorki młodszej
- II miejsce w Ćwierćfinale Pucharu Polski juniorki młodszej
- IV miejsce w Półfinale Pucharu Polski juniorki młodszej

Jako reprezentacja Gimnazjum nr 1 uzyskały następujące wyniki:
- II miejsce w Finale Wojewódzkim Gimnazjady w piłce ręcznej dziewcząt w roku 2008
- I miejsce w Finale Wojewódzkim Gimnazjady w piłce ręcznej dziewcząt w roku 2009 i 2010
- VI miejsce w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie w piłce ręcznej dziewcząt Radom 2009
- I miejsce w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie w piłce ręcznej dziewcząt Siedlce 2010 – to wydarzenie bez precedensu w Przemyślu i pierwszy złoty medal województwa podkarpackiego w grach zespołowych w historii
Skład: Katarzyna Kozimur, Magdalena Gawlik, Gabriela Adamek, Guzdek Sandra, Miśniak Anna, Kroczek Aleksandra, Prądzińska Mariola, Romanowska Jagoda, Osmak Karolina.

JPGZłote dziewczyny z Przemyśla (218,64KB)

JPGPiłkarze ręczni KS Czuwaj POSiR Przemyśl (184,01KB)

JPGDrużyna piłkarek ręcznych z Gimnazjum Nr I (209,72KB)

JPGPiłkarze ręczni KS Czuwaj POSiR Przemyśl (178,46KB)

JPGDrużyna piłkarek ręcznych z Gimnazjum Nr I (182,23KB)

JPGPiłkarze ręczni KS Czuwaj POSiR Przemyśl (210,98KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 24-06-2010 15:45
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 13-03-2012 15:13