20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Grand Prix Konkursu JESTEM SZEFOWĄ

Uczennice II LO w Przemyślu, Sylwia Kubicka i Oliwia Malinowska, zdobyły odpowiednio I. miejsce i wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Biura Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania pod hasłem Jestem Szefową, ogłoszonego przez Elżbietę Radziszewską, Pełnomocnika Rządu, i Katarzynę Hall, Ministra Edukacji Narodowej. Uczennice pani Małgorzaty Wilguckiej zostały zaproszone wraz z nauczycielką na finał konkursu do Warszawy, ogłoszenie wyników miało miejsce w poniedziałek, 14 czerwca w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.


Celem konkursu było przełamywanie stereotypów dotyczących kobiet i władzy oraz promowanie pozytywnego wizerunku kobiet - liderek wśród młodzieży. Zadaniem uczestniczek konkursu było przygotowanie pracy na temat „Jestem szefową” – uczestniczki miały wyobrazić sobie siebie w roli szefowej w dowolnym obszarze życia społeczno-politycznego lub gospodarczego, opisać, co chcą zmienić, na jakie bariery napotykają, jak widzą siebie – kobietę w roli szefowej. Na konkurs napłynęło blisko 200 prac z całej Polski.
Jury konkursu w składzie: Elżbieta Radziszewska Pełnomocnik Rządu do spraw Równego Traktowania, Ligia Krajewska Szefowa Gabinetu Politycznego Ministra Edukacji Narodowej, Adam Szejnfeld Poseł na Sejm RP, Małgorzata Wadzińska External Relations, Procter & Gamble Polska, Barbara Bielicka – Malinowska Przewodnicząca Europejskiej Unii Kobiet, Jolanta Fudala dziennikarka oraz Barbara Szymborska Dyrektor Biura Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania, Magdalena Gryszko i Małgorzata Perkowska z Biura Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania, wybrało 20 prac finalistek, w tym 3 prace laureatki i 5 prac wyróżnionych.
Oprócz nagród rzeczowych uczennice II LO miały ciekawy program wizyt w Urzędzie Miasta Warszawy, Sejmie, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Firmie Procter end Gamble oraz stacji TVN. Spotkały się tam z wybitnymi kobietami - liderkami w swoich profesjach. Sylwia wystąpiła 16 czerwca w programie Dzień dobry TVN, Oliwia w tym czasie udzieliła wywiadu Radiu Rzeszów. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz szczególnie na strony www.rownetraktowanie.gov.pl oraz www.dziendobrytvn.plejada.pl do materiału "Dziewczyny chcą rządzić", gdzie znajdziecie jeszcze więcej ciekawych informacji o naszych uczennicach, zdjęcia i nagrania z uroczystości.


tekst i zdjęcia: II LO w Przemyślu

JPGGrand Prix Konkursu JESTEM SZEFOWĄ

JPGGrand Prix Konkursu JESTEM SZEFOWĄ

JPGGrand Prix Konkursu JESTEM SZEFOWĄ

JPGGrand Prix Konkursu JESTEM SZEFOWĄ

JPGGrand Prix Konkursu JESTEM SZEFOWĄ

JPGGrand Prix Konkursu JESTEM SZEFOWĄ

Opublikował:  | Data publikacji: 17-06-2010 15:26
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 13-03-2012 15:10