-4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Graffiti – żyje

W Gimnazjum Nr 3 w Przemyślu (21 maja 2010 r ) w szkolnej Galerii Sztuki odbył się wernisaż „ Graffiti – żyje”. Było to połączenie popularnej sztuki plastycznej i muzycznej tzw. street- art. Celem imprezy było pokazanie zainteresowania młodzieży tym gatunkiem artystycznym. Na wstępie tego niecodziennego wydarzenia nauczycielka plastyki Halina Dębicka i psycholog szkolny Przemysław Gawczyński przypomnieli o roli sztuki w życiu człowieka. Uczestniczy wernisażu dowiedzieli się o historii street-artu.

Szkoła niczym gorące ulice Nowego Jorku ( kolebki graffiti) zapełniła się kolorowymi obrazami: ścianą pozytywnych myśli, napisami, tagami, abstrakcją oraz tańcem niezwykle sprawnych młodych tancerzy tego stylu: c-walk, breakedance, jump style, tricking.

Wciąż trwa spór o to, czy graffiti to sztuka, czy wandalizm? Kolorowanie szarych i przygnębiających osiedli lub monotonnych murów nie wydaje się niczym złym. Ale nie jest dobrze, gdy „bazgroły” pojawiają się na kilkusetletnich zabytkach. Choć graficiarstwo wciąż wzbudza kontrowersje, z całą pewnością jest w tej chwili jedną z dynamiczniej rozwijających się subkultur młodzieżowych w Polsce.

Najlepsze prace plastyczne wykonali :Weronika Przywara, Magdalena Gierla, Agata Różycka, Patryk Kulpa, Adrian Teichert, Jakub Pawlak, Katarzyna Czyżyk.

Taniec zaprezentowali: Oksana Maruszak, Justyna Lebioda, Mateusz Droździak, Mateusz Groszewski, Mateusz Kurzyński, Krystian Majewski, Mariusz Stawarz, Paweł Lubyj.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl