-1.2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wycieczka do Lwow

22 maja 2010 r. grupa uczniów  klasy I b ze Szkoły Podstawowej Nr 11 w Przemyślu razem z wychowawczynią P. Dorotą Jamroz udała się na uroczystości do Rumni i wycieczkę do Lwowa. Wyjazd został zorganizowany przez Przemyskie Rodziny Kresowe oraz Klub Inteligencji Katolickiej w Przemyślu.

W Rumni uczniowie wzięli udział we mszy św. odprawionej w 66 rocznicę wymordowania Polaków. Uroczystości te odbywały się pod Honorowym Patronatem Konsula RP we Lwowie p. Grzegorza Opalińskiego. Następnie dzieci udały się do Lwowa, gdzie zwiedziły zabytkową część miasta, w tym Operę Lwowską. Były też na Cmentarzu Łyczakowskim. Na miejscu zapaliły znicze na grobach sławnych Polaków i żołnierzy pochowanych na Cmentarzu Orląt.

Wyjazd do Lwowa był niezwykłym przeżyciem dla wszystkich uczniów.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl