×

II Ogólnopolski Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych - Augustów 2010

II OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BOCCE OLIMPIAD SPECJALNYCH
AUGUSTÓW 2010

W dniach 27-30 maja b.r. w Augustowie odbył się II Ogólnopolski Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych. W zawodach  brali udział zawodnicy z 16 województw. Nasze województwo reprezentowali zawodnicy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Przemyślu; tj.: Kamila Guziec, Monika Zawada i Paweł Jurga wraz z trenerem Tomaszem Bandrowiczem. 28 maja (tj. piątek) odbyły się preeliminacje, celem których było przydzielenie zawodników do odpowiednich grup sprawnościowych. Reprezentanci Podkarpacia brali udział w grach singlowych oraz deblowych. Owocem trzyletnich treningów były miejsca na podium i zdobyte medale  (w tym 2 złote oraz 1 srebrny).
W grupie żeńskiej srebrny medal zdobyła Monika Zawada, natomiast druga zawodniczka; Kamila Guziec uplasowała się tuż poza podium, bo na czwartym miejscu. W grupie męskiej bezkonkurencyjny był Paweł Jurga, który zdobył złoto. Wolę walki i chęć zwycięstwa pokazaliśmy również w grze deblowej, po zaciekłym pojedynku Paweł Jurga i Kamila Guziec okazali się najlepsi i wywalczyli 1-sze miejsce.

Źródło: Tomasz Bandrowicz