1.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Malarstwo religijne Wlastimila Hofmana

We wtorek 8 czerwca br. o godz. 17.00 w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbędzie się spotkanie z historykiem sztuki tej placówki Panią Małgorzatą Kaczor. Organizatorem spotkania jest Towarzystwo Miłośników Sztuki Sakralnej. Podczas tego spotkania poruszona zostanie tematyka malarstwa religijnego Wlastimila Hofmana.

Wlastimil Hofman należy do twórców wyjątkowych. Urodził się w czasach, gdy w polskiej sztuce królował symbolizm i modernizm. Pomimo tego, że później w sztuce zaczęły się pojawiać nowe prądy artystyczne i malarze eksperymentowali z formą, kolorem i barwą, on pozostał wierny swoim pierwotnym założeniom artystycznym. Dlatego w jego twórczości pojawia się dość często tematyka religijna - kameralne sceny pełne pięknych, ludowych Madonn w melancholijnych pejzażach, aniołów-elfów o twarzach dzieci i starców. Owe interesujące prace można oglądać w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, a o ich interpretacji usłyszeć podczas spotkania, połączonego ze zwiedzaniem wystawy.

Źródło: Towarzystwo Miłośników Sztuki Sakralnej

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl