9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Obchody XX – lecia przemyskiego samorządu

W dniach 29 i 30 maja br. obchodzono XX rocznicę powstania odrodzonego samorządu miasta Przemyśla. Z tej okazji w sobotę 29 maja br. odbyły się samorządowe rajdy pieszy i rowerowy. W niedzielę złożono kwiaty na grobach zmarłych samorządowców. W Bazylice Archikatedralnej odprawiona została Msza Święta w intencji przemyskiego samorządu i zmarłych samorządowców.
W sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej w Przemyślu z udziałem radnych wszystkich kadencji i zaproszonych gości. O tworzeniu samorządu mówili Andrzej Matusiewicz – Przewodniczący Rady Miejskiej I kadencji, Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla. Głos zabrał również obecny na sesji Marek Rząsa Poseł na Sejm RP. Okolicznościowy referat na tę rocznicową uroczystość przygotował i wygłosił Pan Kazimierz Barczyk Przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski – jeden z twórców polskiego samorządu. Uczeń przemyskiego Gimnazjum Nr 5 Marcin Ziąber w ramach Młodzieżowej Akcji Obywatelskiej przygotował prezentację zatytułowaną „20 lat wspólnie”.
Ostatnim punktem obrad było wręczenie radnym wszystkich kadencji okolicznościowych statuetek z okazji 20-lecia samorządu. Organizatorami uroczystości byli Prezydent Miasta Przemyśla oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGObchody XX – lecia przemyskiego samorządu (97,38KB)

JPGObchody XX – lecia przemyskiego samorządu (63,96KB)

JPGObchody XX – lecia przemyskiego samorządu (68,84KB)

JPGObchody XX – lecia przemyskiego samorządu (52,62KB)

JPGObchody XX – lecia przemyskiego samorządu (71,13KB)

JPGObchody XX – lecia przemyskiego samorządu (68,94KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 31-05-2010 09:18
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 18-10-2010 10:23