15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Relacja z imprez PCKiN

14 maja 2010 r. – koncert zespołu „After The Ice”

Klub „Niedźwiadek” Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK nie ogranicza się tylko do prezentowania jazzu. Na klubowej scenie przedstawiana jest tak zwana muzyka poważna (m.in. recital Marcina Dominika Głucha), blues (m.in. Big Gilson), formy teatralne (m.in. spektakl „Geniale Frau Zapolska”). Klub „Niedźwiadek” to także scena dla rockmanów. Ostatnim zespołem, który zagrał tutaj ten gatunek muzyki była grupa „After The Ice” z Londynu. 14 maja br. kilka minut po godz. 19-tej przy nadkomplecie na widowni, swoje umiejętności zaprezentowali: Paul Lisak, Hamzah Bashir-Khan i Tomasz Stawarz. Ten bardzo energetyczny koncert wypełniony był głównie ich własnymi kompozycjami.

Dodatkowego smaczku temu występowi dodawał fakt, iż perkusista Tomasz Stawarz jest naszym krajanem. Rodowity przemyślanim w londyńskim zespole rockowym. „After The Ice” to grupa wielonarodowościowa. Basista Hamzah Bashir-Khan jest z pochodzenia Pakistańczykiem, a niekwestionowany lider Paul Lisak ma korzenie polsko-rosyjsko-francuskie. Ta mieszanka - jak można się było przekonać na koncercie – zrodziła świetną muzykę. To co zaprezentowali, zdaje się im wróżyć prawdziwą karierę.
Paul Lisak wokalista, autor tekstów i gitarzysta założył zespół „After The Ice” w 2007 roku razem ze swoim długoletnim przyjacielem i współpracownikiem Hamzah Bashir-Khan (bass). Powstała eklektyczna mieszanka dźwiękowych pejzaży, a nowatorskie wcielenia zawsze wiedzione głosem gitary Paula Lisaka wypełniły po brzegi ich utwory. W 2009 roku do zespołu dołączył perkusista Tomasz Stawarz - człowiek z wizją, o ogromnym talencie i sercu do grania. Jego obecność zmotywowała zespół do pracy i osiągania wysoko postawionych celów. „After The Ice” podpisał kontrakt z wytwórnią Warner 360 we Francji i stara się o taki sam kontrakt w Wielkiej Brytanii. Oprócz regularnych występów w Wielkiej Brytanii, zespół niedawno wygrał finał Festiwalu Jar Music Group Breakout (listopad 2008) i w nagrodę zagrał na Malediwach. „After The Ice” odbył trasę po imprezach organizowanych w Wielkiej Brytanii przez Carling Academy. Na wiosnę 2009 r. grał na festiwalach w południowo-wschodniej Azji. Grupa pojawiła się także w MTV Asia, MTV na Malediwach, a klip do „It happens all the time” był wyświetlany w MTV Europe.
Lider Paul Lisak oprócz muzyki, zajmuje się malarstwem. Jest zdobywcą wielu nagród w tej dziedzinie sztuki. Wystawiał swoje prace w stolicach całego świata (m.in. w Paryżu, Madrycie i Szanghaju).


16 maja 2010 r. – z cyklu ZAMKOWE TEATRALIA 2010 przedstawienie muzyczne „Pogadaj ze mną”

Założeniem ZAMKOWYCH TEATRALIÓW jest pokazanie różnych twarzy teatru, różnych gatunków scenicznych. W ramach tegorocznej edycji tego cyklu Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK zaprezentowało: komedię w wyk. aktorów Teatru Bagatela pt. Wystarczy noc”, recital Janusza Radka pt. „Koncert na glos i ręce”, muzyczną opowieść w wyk. Edyty Jungowskiej pt. „Gotujący się pies”, dramat w wyk. aktorów Teatru Dramatycznego pt. „Blackbird”, wystawę fotografii „Daria in and out”, komedię w wyk. aktorów Teatru Capitol pt. „Pomalu, a jeszcze raz”.
Ostatnim akcentem ZAMKOWYCH TEATRALIÓW 2010 zorganizowanych przez PCKiN ZAMEK było przedstawienie muzyczne „Pogadaj ze mną”. Spektakl pierwotnie miał się odbyć 18 kwietnia, ale w związku z żałobą narodową i uroczystościami pogrzebowymi został odwołany. Po uzgodnieniu z artystami kolejnego terminu przeniesiono go na 16 maja. Ten wysublimowany spektakl to 16 najnowszych piosenek Wojciecha Młynarskiego, do których muzykę skomponował Włodzimierz Nahorny, a tekst łączący je w całość tematyczną napisał Andrzej Poniedzielski. W rytmach bossa-novy, samby, swingu oraz jazzowej ballady usłyszeliśmy mnóstwo liryzmu i dramatyzmu, delikatności i energii. Koncert prezentowany był w formie przedstawienia słowno muzycznego. Gospodarzem wieczoru był Zbigniew Zamachowski (słowo), a towarzyszyli mu: Agnieszka Wilczyńska i Janusz Szrom (śpiew) oraz Trio Andrzeja Łukasika (Paweł Perliński - fortepian, Andrzej Łukasik - kontrabas, Sebastian Frankiewicz - perkusja.

tekst i zdjęcia: Tomasz Beliński - PCKiN

JPG „Pogadaj ze mną” (143,96KB)

JPGKoncert "After The Ice" w Klubie Niedźwiadek (194,02KB)

JPG „Pogadaj ze mną” (160,63KB)

JPGKoncert "After The Ice" w Klubie Niedźwiadek (173,41KB)

JPGKoncert "After The Ice" w Klubie Niedźwiadek (145,20KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 18-05-2010 09:26
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 02-03-2011 13:11