13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Obchody 66 rocznicy martyrologii Polaków w Rumnie i na Kresach II RP

W dniach 21 i 22 maja br. odbędą się uroczystości upamiętnienia 66 rocznicy martyrologii Polaków w Rumnie i na Kresach II RP. W piątek 21 maja br. o godz. 16.00 w sali audiowizualnej Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej odbędzie się projekcja filmu o tematyce kresowej. Przewidziane jest również spotkanie z reżyserem filmu oraz prezentacja multimedialna dokumentująca miejsca martyrologii Polaków na Kresach.
Drugi dzień uroczystości rozpocznie się o godzinie 11.00 czasu ukraińskiego na Polskim Cmentarzu w Rumnie. Zostanie odprawiona Msza Święta w hołdzie Polakom tam pochowanym z udziałem duchownych obrządków: rzymsko-katolickiego, grecko-katolickiego, prawosławnego-autokefalicznego, a także pielgrzymów z Polski, przedstawicieli polskich organizacji na Ukrainie oraz młodzieży ze Lwowa, Gródka Jagiellońskiego, Sądowej Wiszni i Mościsk.
Organizatorami uroczystości są Światowy Kongres Kresowian, Przemyskie Rodziny Kresowe oraz Klub Inteligencji Katolickiej w Przemyślu. Serdecznie zapraszamy mieszkańców miasta do udziału w uroczystościach.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 17-05-2010 10:38
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 13-03-2012 15:08