14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Twoja recepta na długie i zdrowe życie

„Zdrowie to nie dar niebios zesłany raz na zawsze – nad zdrowiem trzeba pracować i praca ta ma charakter pedagogiczny”,te słowa prof. M. Demela miały głęboko zapaść w pamięć Dyrekcji, nauczycielom, rodzicom i uczniom naszego gimnazjum, bowiem od 10 lat odbywają się w szkole rozgrywki sportowo - edukacyjne pod hasłem: ,,Twoja recepta na długie i zdrowe życie”, zwane ,,Gimnazjadą”.

Impreza ta odbywa się we współpracy z Radą Rodziców i SANEPiD – em , przy finansowym wsparciu Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Co roku uczniowie klas pierwszych gimnazjum rywalizują ze sobą w specjalnie przygotowanych sportowych konkurencjach, a także wykazują się wiedzą z zakresu racjonalnego, zdrowego odżywiania się, znajomości zasad budowy i funkcjonowania ludzkiego ciała, jak również udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Każda klasa wystawia drużynę reprezentującą ją do konkursie wiedzy o zdrowiu oraz drużynę sportową, w skład której wchodzą: wychowawca, dwoje rodziców, sześcioro uczniów. Ta drużyna musi wykonać cztery zadania, w których jej członkowie wykazują się szybkością, sprawnością i duchem sportowym. Zadania są najróżniejsze i owiane głęboką tajemnicą, aby żadna z klas nie przygotowała się wcześniej do nich.

24 kwietnia br. po raz jedenasty odbyła się ,,Gimnazjada”, w której wzięły cztery klasy pierwsze. Każda z nich przygotowała prezentację swojego zespołu, oprócz ,,suchych” faktów o liczebności klasy, jej ukierunkowaniu, pojawiły się układy taneczno- akrobatyczne, a klasę I C wierszem przedstawił Elf, a raczej Zielona Królowa Elfów. Dlaczego zielona? – bowiem klasy wybierały kolor, który miałby je wyróżniać, było więc na sali niebiesko, biało, zielono, szaro. Ponadto uczniowie przygotowali transparenty z hasłami, sloganami dotyczącymi zdrowego stylu życia, jak również charakteryzujące ich zespoły klasowe. Konkurencje sportowe przerywane były pytaniami konkursowymi. W tym roku każda klasa musiała oprócz biegu indywidualnego, biegu z wrzutem do kosza, pobiec również w parach ze związanymi nogami oraz wrzucić do kosza, w ciągu minuty, jak najwięcej piłek.

Emocje sięgały zenitu, wszyscy dwoili się i troili, aby jak najlepiej wypaść i zdobyć punkty dla swojej drużyny. Niezwykłymi wprost umiejętnościami wykazała się wychowawczyni klasy I C, która podczas konkurencji indywidualnego wrzucania piłki do kosza, zrobiła to za pierwszym razem. Na koniec wszystkie uczestniczące w Gimnazjadzie klasy otrzymały nagrody ufundowane przez Wydział Spraw Społecznych UM oraz zdrowe i pożywne soki i owoce zakupione przez Radę Rodziców.

Nagrody wręczali zaproszeni goście: przedstawiciele Wydziału Edukacji UM, Wydziału Spraw Społecznych UM oraz Rada Rodziców. Impreza ta w założeniach jej pomysłodawców miała promować zdrowy styl życia i zasady sportowego fair play.

W sobotę 24 kwietnia 2010 roku idee te zostały zrealizowane, nie było przegranych ani wygranych, tylko dobra zabawa.

JPGNULL (128,80KB)

JPGNULL (49,12KB)

JPGNULL (101,19KB)

JPGNULL (71,15KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 13-05-2010 13:55
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 13-05-2010 13:55