13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dla bezpieczeństwa na drogach

21 kwietnia br. na terenie Szkoły Podstawowej Nr 15 w Przemyślu odbyły się eliminacje miejskie i powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu drogowego.

Do rywalizacji przystąpiło 20 trzyosobowych drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu miasta Przemyśla i gmin powiatu przemyskiego. Łącznie w konkursie udział wzięło 60 uczniów którzy wcześniej przebrnęli przez eliminacje szkolne i gminne.

Każdy uczestnik turniejowych zmagań musiał rozwiązać test składający się z 25 pytań z zakresu znajomości zasad ruchu drogowego. Najbardziej widowiskową i emocjonującą konkurencją była jazda rowerem po torze przeszkód. Tor został ułożony przez policjantów z komendy Miejskiej Policji i składał się z sześciu elementów. Zawodnicy musieli pokonać min. równoważnię, tralkę, slalom, przenieść kubek wypełniony wodą ze stojaka na stojak. Konkurencja ta wymagała świetnego opanowania sztuki kierowania rowerem. Czas przejazdu toru z przeszkodami nie był limitowany a każdy zawodnik sam dobierał właściwe tempo jazdy. Najważniejsza była precyzja przejazdu, bowiem każdy błąd, każde dotknięcie, przewrócenie lub przesunięcie słupka było zaliczane jako punkt karny. Trzecim zadaniem dla wylosowanego przez opiekuna jednego reprezentanta drużyny było wykonanie zadania praktycznego z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na zakończenie zawodów ponownie wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej gdzie zwycięzcom wręczono nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miejski w Przemyślu, Starostwo Powiatowe i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. W ceremonii wręczenia nagród poza członkami komisji sędziowskiej uczestniczyli   Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Przemyślu Piotr Idzikowski, który zwrócił się z przesłaniem dbania o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W eliminacjach miejskich w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła SP Nr 4 w Przemyślu w składzie Oskar Bratuń, Jakub Dutka ,Jakub Reszka. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 11 w Przemyślu a III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Przemyślu.

W eliminacjach powiatowych zwycięstwo odniosła Szkoła Podstawowa z Dubiecka w składzie Arkadiusz Brożyna, Sebastian Kasprzyk, Kacper Pinda II miejsce – Szkoła Podstawowa w Żurawicy, III miejsce – Szkoła Podstawowa w Stubnie.

Wśród szkół gimnazjalnych w eliminacjach miejskich zwyciężyło Gimnazjum Nr 1 w Przemyślu w składzie Tomasz Rokitowski, Karol Gaweł , Kamil Wrotny II miejsce – Gimnazjum Nr 3 w Przemyślu ,III miejsce – Gimnazjum Nr 5 w Przemyślu.

Wśród szkół powiatowych I miejsce – Gimnazjum w Ostrowie w skladzie Wojciech Wilk Maciej Szywała, Krzysztof Pyś, II miejsce – Gimnazjum w Stubnie, III miejsce – Gimnazjum w Żurawicy.

Zwycięskie drużyny w poszczególnych kategoriach zarówno z tereniu miasta Przemyśla jak i powiatu wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w połowie maja.

JPGNULL (115,91KB)

JPGNULL (160,18KB)

JPGNULL (116,61KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 10-05-2010 09:24
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 10-05-2010 09:24