10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wyniki konkursu "O ludziach z ludźmi"

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej ogłosiła w roku 2008 Konkurs „O ludziach z ludźmi”, którego problematyka dotyczyła najlepszych praktyk w zakresie partycypacji obywatelskiej w procesie podejmowania decyzji przez władz lokalne. W Konkursie mogły wziąć udział samorządy lokalne, miasta, mikroregiony, władze regionalne i inne instytucje administracji publicznej, które podejmowały decyzje publiczne, dotyczące rozwoju z udziałem mieszkańców lub współpracowały z organizacjami pozarządowymi, angażując je w rozwój regionalny zgodnie z zasadą partnerstwa.

Konkurs, finansowany z Funduszu Wyszehradzkiego, był organizowany w czterech krajach Europy Środkowo-Wschodniej: w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech.

Miasta Przemyśl zgłosiło do Konkursu projekt pn. „Model współpracy Gminy Miejskiej Przemyśl z organizacjami pozarządowymi w latach 2005-2007” i w wyniku przeprowadzonej procedury konkursowej zostało zwycięzcą II Krajowej Edycji Konkursu. Na drugim miejscu uplasował się Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, zaś trzecie miejsce zajęła Gmina Miejsce Piastowe.

Zwycięzcy poszczególnych Konkursów krajowych wzięli udział w dniu 23 kwietnia 2010 r. w Międzynarodowej Konferencji w Brnie, w trakcie której zostali wyłonieni następujący laureaci:

I miejsce – miejscowość Megyer za projekt „Landshare Programme in Megyer”, który dotyczył zaangażowania bezrobotnych mieszkańców Megyer w zagospodarowanie ziemi, hodowlę roślin i zwierząt.
II miejsce – miejscowość Zabiedovo, za projekt „Programme of Environmentally Awared Citizens”, który dotyczył regularnej segregacji odpadów.
III miejsce – Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, za projekt dotyczący działalności Podkarpackiej Rady Organizacji Pozarządowych.

Miasto Przemyśl reprezentowali pan Dariusz Iwaneczko, zastepca Prezydenta Miasta oraz pan Robert Gawlik, koordynator ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, natomiast cieszymy się z uznania jakie jury krajowe znalazło w staraniach władz Miasta Przemyśla w budowaniu przyjaznego środowiska dla rozwoju organizacji pozarządowych.

JPGDariusz Iwaneczeko Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla (60,70KB)

JPGMiędzynarodowe Jury (67,19KB)

JPGRobert Gawlik Koordynator ds. współpracy (64,37KB)

JPGOgłoszenie wyników (71,53KB)

JPGUczestnicy konferencji (82,08KB)

JPGUczestnicy konferencji (77,36KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 27-04-2010 14:01
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 22-03-2011 09:54