2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

V Przemyski Maraton Rowerowy „TWIERDZA PRZEMYŚL – MTB 2010”

To już piąta edycja przemyskiego maratonu, który po raz trzeci gości w cyklu Maratonów Rowerowych Cyklokarpaty.pl.

Maraton rowerowy TWIERDZA PRZEMYŚL – MTB 2010 jest już piątym maratonem zorganizowanym przez Przemyskie Towarzystwo Cyklistów a przebiega malowniczymi drogami pierwszowojennej Twierdzy Przemyśl i szlakami Pogórza Przemyskiego.
Z roku na rok maraton przyciąga coraz więcej amatorów kolarstwa z Polski i zagranicy, jednocześnie otwierając ligę maratonów rowerowych Cyklokarpaty na Podkarpaciu. W zeszłym roku w maratonie wzięło udział prawie trzystu zawodników z Polski i zagranicy.
Start odbędzie się w Przemyślu na ulicy Franciszkańskiej przy Placu Niepodległości, dalej ulicą Grodzką, Sanocką, Witoszyńską, Kruhel Wlk., Olszany, Zalesie, Przemyśl ulicą Pasteura, Fort Trzy Krzyże, Karmelicka, Władycze, Franciszkańska. W zależności od wieku i doświadczenia mamy do dyspozycji trzy długości tras: Giga – 62 km, Mega – 37 km i Hobby 11,5 km.
Patronat honorowy nad maratonem objęli: Prezydent Miasta Przemyśla, Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, Dyrektor Izby Celnej w Przemyślu.
1 maja 2010 roku wszystkich sympatyków kolarstwa górskiego zapraszamy na start !

 

Szanowni Państwo!
Rekreacja rowerowa jest coraz bardziej popularna, staje się wręcz modą i sposobem na zdrowe i ciekawe spędzanie wolnego czasu. Cieszę się, że do rozwoju tej mody przyczynia się od czterech lat maraton rowerowy przebiegający trasami Pogórza Przemyskiego i drogami Twierdzy Przemyśl. W tym roku po raz piąty mam zaszczyt i przyjemność patronować tej imprezie organizowanej przez Przemyskie Towarzystwo Cyklistów. Myślę, że uczestników poprzednich edycji nie muszę przekonywać, że w tym wydarzeniu warto i trzeba wziąć udział. Mam nadzieję, że do uczestnictwa w obecnej edycji zaproszą oni członków swoich rodzin, przyjaciół i znajomych. Tych, którzy przyjadą z różnych zakątków Polski, a być może i Europy po raz pierwszy do naszego Miasta, zapewniam, że czeka ich dobra zabawa, a jednocześnie możliwość zmierzenia się z własnymi siłami.
Zapraszam więc zapalonych rowerzystów, jak i tych którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z rowerem, do udziału w Maratonie Twierdza Przemyśl – MTB 2010.
Do zobaczenia na trasie!

Robert Choma
Prezydent Miasta Przemyśla


Opis trasy maratonu TWIERDZA PRZEMYŚL – MTB 2010:
Start na Placu Niepodległości w centrum miasta, następnie wąskimi uliczkami jedziemy do drogi krajowej nr 28 prowadzącej w stronę Sanoka. Mijamy dolna stację wyciągu narciarskiego i po około 3 km skręcamy w lewo do drogi prowadzącej na Kruhel Wielki, gdzie czeka Nas ponad 2 km podjazd, początkowo po nowej drodze asfaltowej, następnie dziurawe pozostałości po asfalcie, a na sam koniec ok. 300 m w górę kamienistą drogą. Dojeżdżamy do rozjazdu tras, Hobby skręca w prawo, na szutrowy podjazd prowadzący do Dębu (tu nastąpi rozjazd trasy Mega i Giga). Zawodnicy z Mega i Giga skręcają w prawo na zjazd, który nazywany jest potocznie „Sto Zakrętów”, dosyć łatwy technicznie, bardzo widowiskowy odcinek trasy, który kończy wąskim wjazdem na mostek (proszę tutaj o zachowanie szczególnej ostrożności). Zaraz za mostkiem zaczynamy podjazd (ok. 2 km) prowadzący do Fortu VII Prałkowce, początkowo krótki odcinek asfaltowy, następnie droga szutrowa, przechodząca w leśną drogę na górze z głębokimi koleinami. Zjeżdżamy do Dybawki, gdzie jadąc szutrową drogą po ok. 800 m wspinamy się przez 1 km, po czym czeka na Nas zjazd (ponad 3 km – droga szutrowa + droga gruntowa) do Olszan, tu wjeżdżamy na asfaltową drogę i kierujemy się w stronę Zalesia, po ok. 800 m zaczynamy długi asfaltowy podjazd (ponad 3 km), kończący się szutrowym odcinkiem, po którym mamy zjazd po drogach szutrowo – polnych do Rokczyc (ok. 4 km). Wjeżdżamy na asfalt kierując się w stronę Bryliniec, a po ok. 1 km skręcamy w lewo i zaczynamy długi szutrowy podjazd (ponad 3 km), po którym, po ok. 2 km dojeżdżamy pod Dąb, gdzie trasa Giga skręca w lewo w stronę „Stu Zakrętów”, zaczynając drugą pętlę, a trasa Mega prowadzi w dół w stronę mety. Po około 400 m skręcamy w lewo na ciekawy leśny singletrack, następnie zjazd w dół, po ok. 1 km zaczynamy podjazd (ok. 1 km) w stronę Zielonki, który kończy się wspaniałym widokiem na panoramę Przemyśla. Następnie w dół, aż do krótkiego podjazdu na górną stację wyciągu narciarskiego. Tutaj skręcamy na stok, którego trasą kierujemy się w dół w stronę Parku Miejskiego, gdzie czeka Nas krótki, ale bardzo wymagający odcinek. Wyjeżdżamy z Parku, po czym wąskimi uliczkami kierujemy się w stronę mety, zlokalizowanej na Palcu Niepodległości.

Prośba do mieszkańców Przemyśla.
1 maja 2010 roku odbędzie się Maraton rowerowy TWIERDZA PRZEMYŚL – MTB 2010. Start maratonu przewidziany jest na godzinę 10.00 na ulicy Franciszkańskiej przy Placu Niepodległości, dalej zawodnicy przejadą w kolumnie ulicą Grodzką, Sanocką, gdzie na dole ulicy Wituszyńskiej odbędzie się osty start. Trasa maratonu poprowadzi przez Kruhel Wielki, Prałkowce, Olszany, Zalesie, Przemyśl ulicą Pasteura, Fort Trzy Krzyże, Karmelicką, Władycze z metą na ul Franciszkańskiej.
Wszystkich mieszkańców wymienionych ulic i miejscowości prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, przy wyjeżdżaniu z posesji, jak i w poruszaniu wspomnianą trasą.
Za ewentualne utrudnienia w ruchu przepraszamy.
Organizator: Przemyskie Towarzystwo Cyklistów.

Więcej infromacji na stronie internetowej: www.ptc.przemysl.pl

 

źródło: Przemyskie Towarzystwo Cyklistów

 

 

JPGPlakat (258,38KB)

JPGZapraszamy na Maraton (391,10KB)

JPGUtrudnienia w mieście (377,64KB)

JPGTrasa Maratonu (128,18KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 27-04-2010 12:15
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 13-03-2012 15:13