7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

219 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Prezydent Miasta Przemyśla, Rada Miejska w Przemyślu oraz Dowództwo Garnizonu Przemyśl zapraszają do udziału w uroczystościach z okazji 219 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

PROGRAM OBCHODÓW
3 MAJA 2010 r.

g. 10.00 – Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem Kompanii Honorowej WP, Chóru Magnificat i pocztów sztandarowych (Bazylika Archikatedralna).

g. 11.30 – Uroczystość przed kamieniem upamiętniającym Konstytucję 3 Maja:
- ceremoniał wojskowy
- wystąpienia okolicznościowe Prezydenta Miasta Przemyśla oraz
Parlamentarzystów Ziemi Przemyskiej
- złożenie kwiatów
- pieśni patriotyczne w wykonaniu Przemyskiej Orkiestry Dętej
(Wzgórze Zamkowe)

ok. 12.30 – Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Przemyślu.
W programie m.in. wręczenie Dorocznej Nagrody Miasta Przemyśla, tytułu „Przemyślanin Roku”, stypendiów, nagród i wyróżnień w dziedzinie kultury fizycznej i sportu, dyplomów mistrzowskich Cechu Rzemiosł Różnych (Zamek Kazimierzowski)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

1 maja
g. 10.00 – Start Maratonu Rowerowego Twierdza Przemyśl - MTB 2010 (Plac Niepodległości)

1 – 2 maja
Podkarpacki Jarmark Turystyczny (szczegóły w afiszach)

2 maja
g. 12.00 – Uroczystość z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (Rynek)

3 maja
Godz. 17.00 – Koncert jubileuszowy z okazji XXX-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Przemyśl” z udziałem zespołów z Humennego (Słowacja), Kamieńca Podolskiego (Ukraina) i Egeru (Węgry) (Zamek Kazimierzowski)
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl