9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

7 kwietnia 2010 - Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest corocznie 7 kwietnia. W 2010 roku będzie koncentrował się na problemach zdrowotnych wynikających z urbanizacji świata, a hasłem przewodnim będzie "Człowiek i miasto". Inicjatorem akcji w Przemyślu jest Oddział Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przemyślu.

Temat "Człowiek i miasto" wybrany został z uwagi na wpływ urbanizacji na zbiorowe i indywidualne zdrowie mieszkańców świata. Zachęcamy zakłady pracy, instytucje, szkoły do przyjścia w tym dniu  "pieszo do pracy" lub "rowerem do pracy". Celem akcji jest inicjowanie aktywności promujących zdrowie w miejscu pracy.

źródło: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Przemyślu

 

Apel Prezydenta na Światowy Dzień ZdrowiaSzanowni Mieszkańcy Miasta Przemyśla!

Jak co roku, w dniu 7 kwietnia obchodzić będziemy „Światowy Dzień Zdrowia”. Tegoroczne hasło „Człowiek i miasto” zwraca naszą uwagę na zagadnienie urbanizacji i zdrowia.

Przyłączając się do akcji zainicjowanej przez Oddział Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Przemyślu pragnę Państwa szczególnie zachęcić do porzucenia w tym Dniu swoich samochodów i podróżowania alternatywnymi środkami komunikacji – „rowerem do pracy” lub przyjścia „ pieszo do pracy” w myśl zasady „ruch to zdrowie”.

Apeluję do wszystkich miłośników jednośladów – pokażmy ilu nas jest; promujmy zdrowy styl życia przez własny przykład.

Z okazji „Światowego Dnia Zdrowia” pragnę również złożyć życzenia wszystkim Pracownikom Przemyskiej Służby Zdrowia, życząc, aby każdy dzień pracy w służbie drugiemu człowiekowi przynosił same sukcesy i satysfakcję.


Robert Choma
Prezydenta Miasta Przemyśla

 

Opublikował:  | Data publikacji: 30-03-2010 15:15
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 13-03-2012 15:08