2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Relacja z imprez PCKiN

21 marca 2010 r. – „Blackbird” sztuka Davida Harrowera w wyk. aktorów Teatru Dramatycznego w Warszawie

Spektakl „Blackbird” był wielokrotnie nagradzany. Nagrodę Feliksa otrzymała Julia Kijowska za główną rolę kobiecą, nominację do nagrody Feliksa otrzymał Adam Ferency za główną rolę męską, nominację do nagrody Feliksa otrzymała Grażyna Kania za reżyserię. Siłą przedstawienia jest niewątpliwie znakomita obsada oraz kontrowersyjność. Sztuka opowiada o prawdziwych ludziach, o sytuacjach, które choć trudne to się zdarzają – o pedofilii. Ten temat nie pozostawia nikogo obojętnym. Wzbudza emocje, kontrowersje, czasami szokuje.
Po wielu latach spotykają się kobieta i mężczyzna, nad którymi ciąży związek z przeszłości, kiedy on dobiegał 40-stki, a ona była 12-letnią dziewczyną. Nie chodzi tu jednak o brutalne postawienie tematu pedofilii. Sztuka szkicuje nową sytuację do starego tematu - niespełnionej miłości.
Spektakl na scenie Zamku Kazimierzowskiego (jak wszędzie) poruszył widownię tematem i świetnym wykonaniem. Aktorzy, którzy „czują” reakcję odbiorców byli bardzo zadowoleni z odbioru sztuki Davida Harrowera.
Przekład: Ewa Partyga, scenografia: Sabine Mader, wystąpili: Julia Kijowska i Adam Ferency oraz Magdalena Kulis (gościnnie).

JPGNULL (136,33KB)

JPGNULL (146,75KB)

JPG"Blackbird" (294,66KB)

JPG"Blackbird" (322,04KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 22-03-2010 15:46
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 02-03-2011 13:11