-2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Nauka udzielania pierwszej pomocy w SP-15

Pierwsza pomoc przed przybyciem lekarza bywa niejednokrotnie czynnością ratującą życie. Dobrze byłoby, gdyby każdy znał zasady udzielania pierwszej pomocy i by umiał zachować się właściwie w razie nagłego wypadku. Dlatego zapoznanie dzieci z zasadami udzielania pierwszej pomocy jest niezwykle ważne, tym bardziej, że w ostatnich latach życie podawało, że zimna krew i umiejętności często bardzo młodych ludzi uratowało życie ich bliskich bądź osób, które znalazły się w niebezpieczeństwie.  
10.03.2010r. uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej Nr 15 w Przemyślu wzbogacili się o cenną wiedzę  i umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy poszkodowanych w wypadkach. Pod bacznym okiem Pani Dagmary Podgórskiej - Kowalczyk słuchacze Szkoły Medycznej zademonstrowali czwartoklasistom jak ułożyć poszkodowanego w bezpiecznej pozycji, jak zabezpieczyć jego ciało przed uszkodzeniem dróg oddechowych, a także jak wykonać masaż serca i reanimację.  
Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zadawali liczne pytania i mieli możliwość na udostępnionym sprzęcie medycznym zastosować przekazaną im wiedzę.

JPGNULL (198,11KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 22-03-2010 13:35
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 22-03-2010 13:35