11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Półkolonia zimowa w SP nr 5 w Przemyślu

Półkolonia zimowa została zorganizowana w Szkole Podstawowej nr 5 im. Bohaterów Września w Przemyślu w dniach 15.02.2010 -19.02.2010. Uczestniczyło w niej 114 dzieci. Pod opieką siedmiu wychowawców, kierownika i p. higienistki dzieci mile i atrakcyjnie spędzały czas na zimowisku. Zaplanowane zajęcia odbywały się w godzinach 8.00-14.00. Prowadzili je nauczyciele z SP nr 5: Aniela Leszczak, Monika Milc-Hajduk, Andrzej Fedejko, Maciej Humeniuk, Ewa Ujejska, Iwona Data i Halina Huszcza. Kierownikiem zimowiska była Agata Podgórska. 

Program półkolonii był bardzo atrakcyjny i bogaty. Prowadzone zajęcia cechowała różnorodność form. Oprócz gier, zabaw i konkursów zawierały treści profilaktyczne dotyczące zgubnego wpływu uzależnień i nałogów. Zrealizowano następującą tematykę: „ W zdrowym ciele, zdrowy duch”, „Przemyśl moje miasto- plakat”, „ Zdrowa i bezpieczna rywalizacja”, „Namaluj swój wymarzony świat (zabytki Przemyśla)”, „Odpoczynek czynny czy bierny- wybierz się do Przemyśla”. Preferowane były zajęcia rekreacyjno-sportowe oraz wyjścia do miejsc związanych z historią i kulturą ziemi przemyskiej. Grupa 15 osób pod opieką p. Macieja Humeniuka uczestniczyła w bezpłatnych wyjściach na lodowisko, basen i stok.

Podczas półkolonii dzieci uczestniczyły w zajęciach tanecznych oraz zajęciach przeprowadzonych w Muzeum Ziemi Przemyskiej (tworzenie plakatu miasta Przemyśla i quiz o mieście Przemyślu). Odbyto wycieczki na Kopiec Tatarski, gdzie podziwiano panoramę miasta Przemyśla i okolic zimą oraz na Zamek Kazimierzowski. Prowadzono zajęcia plastyczne, które miały charakter wspierania działań twórczych dzieci. Zorganizowano wystawę prac dzieci, którymi udekorowano świetlicę szkolną. Pani Janina Szumińska- st. pielęgniarka dyplomowana, przeprowadziła interesujące zajęcia o tematyce „Higiena w życiu każdego z nas” dbała o bezpieczeństwo dzieci podczas trwania zimowiska.

W ostatnim dniu półkolonii zorganizowano na sali gimnastycznej zabawę ruchowo- muzyczną dla grup najmłodszych uczestników zimowiska . Rozdano dyplomy i drobne upominki . Grupa starszych dzieci uczestniczyła w zabawie na lodowisku.

Codziennie dzieci otrzymywały posiłek ( soki, napoje, drożdżówki, owoce i ciastka).

Półkolonia sprawiła wiele radości i satysfakcji zarówno jej uczestnikom jak i prowadzącym zajęcia.

JPGNULL (84,02KB)

JPGNULL (100,16KB)

JPGNULL (168,88KB)

JPGNULL (214,39KB)

JPGNULL (120,94KB)

JPGNULL (84,02KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 11-03-2010 09:15
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 11-03-2010 09:15