20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Miasto Przemyśl nagrodzone tytułem „Lidera Małopolski 2009”

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski wybrało laureatów konkursu na Najlepsze Przedsięwzięcie Roku 2009 w Małopolsce „Lider Małopolski 2009”. Przyznając to wyróżnienie Stowarzyszenie docenia najważniejsze inicjatywy, spektakularne dokonania oraz ważne gospodarczo i społecznie inwestycji wpływające na dynamiczny rozwój Małopolski.
W tym roku, jako jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń 2009 roku wybrano Międzynarodowy Kongres dla Pokoju "Ludzie i Religie". Specjalne wyróżnienie trafiło do rektorów Akademii Górniczo Hutniczej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego za utworzenie największego projektu badawczego wartości około 2 mld euro. Na liście najlepszych przedsięwzięć znalazło się także Stowarzyszenie Aspire, które zrzesza firmy outsourcingowe, które ulokowały swoją siedzibę w Krakowie i Małopolsce.
Oprócz firm wyróżnione zostały samorządy. Miasto Przemyśl podczas Gali wręczenia tytułów reprezentował Wiesław Jurkiewicz Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla. Stowarzyszenie przyznało tytuł Lidera Miastu Przemyśl za „Rewitalizację Parku Miejskiego w Przemyślu”. W ramach tego projektu Spółka PANOVA inwestor galerii „Sanowa” w ramach offsetu przeprowadziła remont zabytkowego „Domu Ogrodnika” w Parku Miejskim w Przemyślu. całkowity koszt inwestycji to kwota 3,5 mln zł. W ubiegłym tygodniu zarządca obiektu Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego dokonała otwarcia usytuowanego tam obiektu gastronomicznego. Docelowo obiekty będą służyły prowadzeniu działalności przez Agencję, która już dziś przeniosła tam ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGMiasto Przemyśl nagrodzone tytułem „Lidera Małopolski 2009”

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl