12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Relacja z koncertu C.M.L. Trio

24 lutego 2010 r. – z cyklu: „Jazz nad Sanem” koncert zespołu C.M.L Trio

W Klubie „Niedźwiadek” Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK swoje jazzowe umiejętności zaprezentowało trio, w którego skład wchodzą uznani i doświadczeni muzycy: Łukasz Makowski (kontrabas), Marcin Cichocki (instrumenty klawiszowe) i Adam Lewandowski (perkusja). Na widowni pojawili się stali bywalcy, miłośnicy tego gatunku muzyki, melomani, którzy doceniają prezentowane w „Niedźwiadku” zespoły. Koncert składał się z kompozycji klasyków jazzu oraz kontrabasisty Łukasza Makowskiego. Wszystkie zagrane utwory przyjmowane były oklaskami, a na koniec zespół „musiał” zagrać jeszcze dwa bisy. Po prostu „Jazz nad Sanem”
Łukasz Makowski ur. w Gdańsku - kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku instrumentalnym, a także norweskiej Griegakademiet (Bergen) na kierunku klasyczny kontrabas solowy. Jest muzykiem ze sporym doświadczeniem zarówno jazzowym jak i klasycznym.
Marcin Cichocki to młody i utalentowany pianista i klawiszowiec. Pomimo młodego wieku ma duże doświadczenie sceniczne. Ukończył I i II stopień Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Olsztynie w klasie fortepianu. Zdobył wiele nagród na międzynarodowych, makroregionalnych i krajowych konkursach pianistycznych. Kilka lat temu jego zainteresowania poszły w innym kierunku. Słuchając Oscara Petersona zafascynowała go muzyka jazzowa. Od tego czasu jazz jest jego pasją.
Adam Lewandowski to perkusista, który na profesjonalnej scenie jazzowej zadebiutował w Trio Marka Blizińskiego w 1977 roku. W latach 1981-1984 grał w zespole Zbigniewa Namysłowskiego „Air Condition”. Współpracował m. in. z orkiestrą Andrzeja Trzaskowskiego, Krzysztofem Ścierańskim, Januszem Skowronem, Trio Janusza Strobla, zespołem „Back to the Bass”, Hanną Banaszak, Ewą Urygą, Wojciechem Karolakiem. Pracuje też jako muzyk sesyjny, nagrywał muzykę do wielu filmów.

JPGKoncert C.M.L. Trio (281,87KB)

JPGKoncert C.M.L. Trio (270,95KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 26-02-2010 12:53
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 02-03-2011 13:11