7.9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Ankieta Stowarzyszenia "Jawor" na temat zmiany granic miasta

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych "Jawor" w Nehrybce, zapytało mieszkańców sołectwa o ich stosunek do pomysłu włączenia wsi do Miasta Przemyśla.

Ankieta z pytaniem: "Czy jesteś za włączeniem sołectwa Nehrybka do Miasta Przemyśla?" była anonimowa, a członkowie Stowarzyszenia prowadzili ją w dniu 24 stycznia. Rozdano 193 ankiety, z tego po przeliczeniu głosów stwierdzono, że 182 były ważne. Stwierdzono, że oddanych zostało 69 głosów za włączeniem do Miasta Przemyśla i 108 głosów przeciw przyłączeniu - 5 ankietowanych wstrzymało się od głosu. Procentowy udział głosów: 36, 32% za przyłączeniem, 56, 84% przeciwko przyłączeniu i 2, 63% głosów wstrzymujących się.

Wyniki tej ankiety przedstawiciele Stowarzyszenia "Jawor" przekazali m.in. Prezydentowi Miasta Przemyśla, podkreślając, że była to dla nich i mieszkańców Nehrybki bardzo ważna lekcja demokracji.

 

Witold Wołczyk

Kancelaria Prezydenta Miasta

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl