13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Grupy „HeideKids” i „Heidegirls” z Paderborn po raz kolejny zatańczyły na rzecz niepełnosprawnych dzieci z Przemyśla

W dniach 16 i 17 stycznia 2010 r. w naszym niemieckim mieście partnerskim - Paderborn miała miejsce inscenizacja bajki pt. „Chcę latać” w wykonaniu grupy dzieci i młodzieży (ok. 55 os.) pod kierownictwem pani Margot Temme. Podczas przedstawienia członkowie Towarzystwa Przyjaciół Paderborn/Przemyśl razem z panią Prezes - Heidi Wernerus-Neumann zbierali datki pieniężne na rzecz niepełnosprawnych dzieci z Przemyśla. Po zakończeniu przedstawienia Heidi Wernerus-Neummann przekazała choreografom pracującym z dziećmi materiały promocyjne o Przemyślu, maskotke –przemyskiego niedźwiadka, a dzieci dostały polskie cukierki. W sumie uzbierano 1005 €, które zostały przelane na konto Ośrodka Edukacyjno –Rehabilitacyjno -Wychowawczego Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Przemyślu.
To nie była pierwsza tego rodzaju akcja. W ubiegłym roku udało się zebrać 1040 € z przedstawienia i dodatkowo 200 € na rzecz dzieci w Przemyślu przekazało Biuro Podróży ”Jawa-Reisen”. W roku 2008 na ten cel zostało przekazane 1 040 € a w 2007 - 910 €.
Serdeczne podziękowania należą się członkom Towarzystwa, a przede wszystkim występującym dzieciom za ich zaangażowanie i poświęcenie oraz całej rodzinie Temme, która społecznie zajmuje się organizacją przedstawień, opracowuje choreografię, wykonuje dekoracje i pracuje z dziećmi.

opr. I. Liweń

Wydział Kultury, Promocji i Turystyki UM

JPGInscenizacja bajki pt. „Chcę latać”

JPGInscenizacja bajki pt. „Chcę latać”

JPGCzłonkowie Towarzystwa Przyjaciół Paderborn/Przemyśl

JPGInscenizacja bajki pt. „Chcę latać”

JPGInscenizacja bajki pt. „Chcę latać”

JPGInscenizacja bajki pt. „Chcę latać”

JPGInscenizacja bajki pt. „Chcę latać”

JPGArtykuł w loklanej gazecie "Westfalen Blatt"

Opublikował:  | Data publikacji: 22-02-2010 15:24
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 18-10-2010 10:30