6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Bohaterów Września wzięła udział w międzynarodowych obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu 2010 r.

Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, który odbywa się w ramach programu ”Safer Internet”. Ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Ponad 60 państw z całego świata połączyła 9 lutego wspólna idea Internetu bezpiecznego dla dzieci i młodzieży. Dzień Bezpiecznego Internetu po raz szósty w Polsce!

Od 2005 roku organizatorami Dnia Bezpiecznego Internetu w Polsce są Naukowa i akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dzieci Niczyje ( FDN), tworzące Polskie Centrum Programu „Safer Internet”, od lat prowadzące szereg kompleksowych działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci online. Obchody DBI zostały objęte honorowym patronatem przez Katarzynę Hall, Minister Edukacji Narodowej. Partnerem głównym DBI jest Fundacja Orange. Organizatorzy z całego kraju zgłosili prawie 1000 inicjatyw związanych z bezpieczeństwem najmłodszych online.

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bohaterów Września w Przemyślu po raz kolejny włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Uczniowie z klas VI przygotowali pod kierunkiem nauczyciela p. Agaty Kuźmie happening pt. „Stop cyberprzemocy!”. Zaprezentowano inscenizację, w której napiętnowano przemoc w Internecie, niestosowanie netykiety i wyrządzanie innym krzywdy poprzez nagrywanie filmów za pomocą telefonów komórkowych i rozsyłanie ich bez zgody właścicieli do serwisów internetowych. Na koniec happeningu uczniowie wznieśli swoje telefony komórkowe i głośno, trzykrotnie krzyknęli: „Stop cyberprzemocy!”. Uzupełnieniem obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu jest zorganizowanie wystawy prac plastycznych pt. „ Nie chcemy przemocy w Internecie!”.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 17-02-2010 08:27
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 17-02-2010 08:28