20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemisia dotarła do wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego

Na najbliższą sesję Rady Miejskiej przygotowywany jest projekt uchwały na wydatkowanie 100 tys. zł na budowę tymczasowego wybiegu i zaplecza w lecznicy dla słynnej w Przemyślu niedźwiedzicy Przemisi. Tymczasowo pozostanie ona ze względów bezpieczeństwa we wrocławskim ZOO, do którego bezpiecznie dotarła w dniu dzisiejszym. Przemisia dobrze zniosła podróż i jest w znakomitej kondycji.
Dowodem tego, iż Przemisia na stałe zamieszkała w sercach Przemyślan jest między innymi śniegowy miś wzniesiony przez uczniów Gimnazjum Nr 2 w Przemyślu. Nie brakuje chętnych, którzy fotografują się przy śniegowej maskotce. Dzieci prowadziły również zbiórkę pieniędzy potrzebnych na utrzymanie zwierzęcia.


Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta


JPGŚniegowa Maskotka "PRZEMISIA" wykonana przez uczniów Gimnazjum Nr 2 w Przemyślu.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl