22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Chcemy, żeby Przemisia została w Przemyślu

    Dzisiaj, 4 lutego br. odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Przemyśla oraz służb miejskich z Andrzejem Fedaczyńskim, lekarzem weterynarii, który opiekuje się obecnie w swojej lecznicy niedźwiedzicą nazywaną przez mieszkańców miasta Przemisią. Rozmowy dotyczyły możliwości pozostawienia zwierzęcia w Przemyślu i przygotowania mu odpowiednich warunków do życia. Efektem jest decyzja o podjęciu starań o to u Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, do którego w pilnym trybie jest właśnie przygotowywane pismo o wyrażenie zgody.
    Jednocześnie rozważane są różne lokalizacje dla umieszczenia niedźwiedzicy, w tym także miejsce, gdzie przed I wojną światową funkcjonował „zwierzyniec” – w pobliżu „Domku Ogrodnika” w Parku Miejskim. Wybudowanie spełniającego wymogi pomieszczenia wraz z gawrą, byłoby w takim przypadku uzupełnieniem i elementem trwającej już rewitalizacji tego miejsca.
    Prezydent dziękuje za ofiarność sponsorom, młodzieży i wszystkim, którzy przekazali pomoc w postaci datków i jedzenia dla niedźwiedzicy. Także samorząd miasta organizuje podobną pomoc we własnym zakresie.
    Do czasu decyzji Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska i przeniesienia do stałych pomieszczeń, niedźwiedzica pozostanie pod opieką lekarzy weterynarii w lecznicy dla zwierząt „Ada”. Prezydent zdecydował o udzieleniu pomocy dla kliniki potrzebnej do przebudowania tego tymczasowego schronienia dla niej.

JPGNULL (250,03KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 04-02-2010 15:43
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 13-03-2012 15:08