13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

PCKiN zaprasza na koncert grupy Big Gilson & The Blues Dynamite

3 lutego br. (godz. 19.00) Przemyskie Centrum Kultury i Nauki "Zamek" zaprasza do Klubu "Niedźwiadek" na koncert grupy Big Gilson & The Blues Dynamite.

Pochodzący z Brazylii gitarzysta, wokalista, kompozytor, wirtuoz swojego instrumentu Big Gilson wystąpi w Polsce po raz pierwszy. Jego ognisty blues, czerpiący z tradycji brazylijskiej i karaibskiej budzi zachwyt na całym świecie. Artysta od 15 lat koncertuje regularnie w USA, Kanadzie, Ameryce Południowej i Europie. W swym rodzinnym kraju nagrał 13 płyt długogrających, z których ostatnia - SENTENCED TO LIVEING wydana przez TOP CATS REC. i MUSIC AVENUE jest dystrybuowana na całym świecie zbierając entuzjastyczne wręcz recenzje! Big Gilson jest zapraszany do współpracy przez wielu znakomitych mużyków na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie regularnie otwiera koncerty takich gigantów jak: B.B King, Lonnie Brooks, Magic Slim, Saffire, Walter Wolfman; Washington, Johnny Winter czy Buddy Guy.
Na trasie koncertowej w Polsce (13. 01 – 14. 02. 2010 r.) zespół uzupełniają:

Łukasz Gorczyca - basista, kompozytor, autor muzyki do spektakli teatralnych, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach. Koncertował i nagrywał z takimi artystami jak Wheatbread Johnson, Griff Hamlin, Patsy Gamble, Barry Richman, Keith Thompson, Rob Tognoni, Risto Toppola, Terry Man, Chuck Frazier, Lester Kidson, Billy Hamilton, Chaz de Paolo, Alex Rossi, Andy Egert, Wojciech Korda i wieloma innymi.

Nazim Alijew - perkusista z zamiłowania i wykształcenia. Z muzyką związany od urodzenia, wychowany w domu pianistki i dyrygenta Opery Lwowskiej. Nie obce mu są różne gatunki muzyczne takie jak: blues, rock, pop, heavy metal, ale także piosenka aktorska, kabaret oraz jazz. Współpracował z czołowymi solistami estrady polskiej, m.in.: Jacek Skubikowski, Andrzej Rybiński, Edyta Geppert, Ewa Śnieżanka, Lidia Stanisławska, Grzegorz Markowski, Krzysztof Cugowski, Tadeusz Nalepa, Hanka Bielicka, Janusz Zakrzeński, Maciej Damięcki, Robert Chojnacki i in. Był członkiem wielu formacji: TNT,KORPUS, TAXI, SYNDIA, LOOK OF LOVE, PARKWAY.

JPGBig Gilson & The Blues Dynamite (55,29KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 02-02-2010 15:44
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 02-03-2011 13:11