-2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce - Spała 2010.


       W dniach 22-24 stycznia w Spale na pięknej, jedynej w Polsce hali lekkoatletycznej odbyły się HMP Juniorów i Juniorów Młodszych, które były przeglądem umiejętności młodzieży w tej dyscyplinie sportu.
W zawodach po raz pierwszy w historii klubu zaprezentowała się i to całkiem udanie trójka juniorów młodszych /rok urodzenia 93-94/ UKS "Tempo 5 POSiR"
Wyka Weronika - 600m /trener Sugier Maria/, 
Zawada Karol -skok wzwyż /trener Szkółka Robert/,
Godzień Maciej - 60m ppł./trener Tulej Krzysztof/.
Weronika w sobotnim biegu eliminacyjnym zwyciężyła w swojej serii i z najlepszym wynikiem (1:37,75m) zakwalifikowała się do sześcio-osobowego finału, w którym dzień póżniej po zaciętej walce zajęła drugie miejsce i zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski. Nadmienić należy, że nasza zawodniczka była najmłodszą finalistką.
Rewelacyjnie skakał Karol Zawada, który w stawce najlepszych w Polsce zawodników w tej konkurencji zajął bardzo dobre czwarte miejsce, uzyskując wartościowy rezultat 198cm /o 4cm poprawił rekord życiowy/.
W stawce 23 najszybszych w Polsce specjalistów w biegach płotkarskich na 60m dobrze zaprezentował się Maciek Godzień, który ustanawiając czasem 8,68s /rekord życiowy/ zajął XII miejsce.
Wyniki naszych zawodników dobrze rokują na sezon letni i świadczą o dobrze przepracowanym okresie zimowym .
W załączniku:
Uczestnicy HMP w Spale.

JPGNULL (385,95KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 02-02-2010 09:18
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 23-02-2010 08:52