9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zamkowe Teatralia

17 stycznia br. spektaklem „Wystarczy noc” w wykonaniu Magdaleny Walach i Przemysława Brannego (Teatr „Bagatela”), Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK rozpoczęło cykl pod nazwą ZAMOWE TEATRALIA. W ramach tego cyklu prezentowany będzie szeroki wachlarz gatunków teatralnych tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Dodatkową atrakcją tego projektu jest możliwość spotkania się z artystami po spektaklu i uzyskania autografu.


17 stycznia 2010 r. – spektakl Neila Simona „Wystarczy noc”
Jako pierwszy – przy szczelnie wypełnionej zamkowej sali widowiskowej – zaprezentował się Teatr „Bagatela” w osobach Magdaleny Walach i Przemysława Brannego. Musical Neila Simona „Wystarczy noc” to – dopasowana do karnawałowego nastroju - lekka komedia opowiadająca o rodzącym się uczuciu pomiędzy początkującą autorką tekstów Sonią Walsk (Magdalena Walach) i uznanym kompozytorem popularnych piosenek Vermonem Gerschem (Przemysław Branny). Ona - efektowna, ekscentryczna romantyczka. On - pewny siebie, trochę cyniczny pracoholik. Pracując razem nad albumem muzycznym zbliżają się coraz bardziej do siebie, a wszystko to okraszone humorem i nastrojowymi piosenkami. Przednia zabawa w świetnym wykonaniu. Musical miał swoją prapremierę w broadwayowskim Imperial Theatre w 1979 roku. Był tam zagrany 1082 razy.
Po zakończonym burzliwymi oklaskami spektaklu, w Sali Kominkowej odbyło się spotkanie z goszczącymi na zamkowej scenie artystami. Najbardziej zagorzali fani mieli okazję uzyskać autografy i porozmawiać z krakowskimi aktorami.


12 lutego 2010 r. – „Koncert na glos i ręce” - recital Janusza Radka
Bilety w cenie 25 zł
Recital Janusza Radka zatytułowany „Koncert na głos i ręce” to kameralny koncert z fortepianem. Artysta prezentuje swoje największe hity – od niezwykłych interpretacji piosenek z Piwnicy Pod Baranami, po własne autorskie kompozycje. W programie znajdą sie takie utwory jak: Sur le pont d’Avignon, Groszki i Róże czy Kiedy u… kochanie. Recital Janusza Radka jest pełen nastrojowości, różnorodności oraz swobody muzykowania, pozwala na znakomite kreacje wokalne, które zadowolą najbardziej wymagającego odbiorcę. Wokaliście towarzyszyć będzie krakowski pianista: Paweł Piątek.
Janusz Radek - wokalista i aktor. Zdobywca wielu nagród, z których najważniejsze to Grand Prix, nagrody publiczności i dziennikarzy XXIV Przeglądu Piosenki Aktorskiej Wrocław 2003 oraz nagroda dziennikarzy za wykonanie utworu Czesława Niemena pt. „Dziwny jest ten świat”. Jego debiutancki album „Królowa Nocy” w miesiąc po premierze otrzymał miano Złotej Płyty. W 2006 roku wydał autorski album pt. „Dziękuję za miłość”, który stał się Złotą Płytą. W 2009 ukazał się „Dziwny ten świat. Opowieść Niemenem”, będący osobistą interpretacją największych przebojów Czesława Niemena.


14 marca 2010 r. - „Gotujący się pies” - Edyta Jungowska w niejednorodnej, muzycznej opowieści emocjonalnej
Bilety w cenie 35 zł
Na „niejednorodną muzyczną opowieść emocjonalną” - jak określa przedsięwzięcie sama aktorka, składają się kompozycje m.in.: Jacquesa Brela, Agnieszki Osieckiej, Nicka Cavea, Czesława Niemena. Artystka wciela się w różne role. Raz przyjmuje pozę lalki z porcelany - milknie i zastyga w bezruchu, raz psotnej dziewczynki - nogi wygina w "iksy", w oczach pojawia się figlarny błysk, raz dojrzałej, zranionej kobiety - zaciska pięści, krzyczy. Ostro gestykuluje, tańczy, kołysze się, przykuca... Najpierw łzy spływają jej po policzkach, za chwilę uśmiech rozjaśnia twarz. Burza uczuć, wulkan emocji - w zależności od tego, co i dlaczego śpiewa... Program wyreżyserował Rafał Sabara, kostiumy zaprojektowała Beata Nyczaj. Edycie Jungowskie towarzyszyć będzie zespół w składzie: Fabian Włodarek (klawisze, akordeon), Kuba Orłowski (gitara), Paweł Bomert (bas), Adam Szuraj (perkusja), Robert Siwak (instrumenty perkusyjne).

21 marca 2010 r. – „Blackbird” sztuka Davida Harrowera w wyk. aktorów Teatru Dramatycznego w Warszawie
Bilety w cenie 40 zł
Po wielu latach spotykają się kobieta i mężczyzna, nad którymi ciąży związek z przeszłości, kiedy on już był dorosły, a ona 12-letnią dziewczyną. Nie chodzi tu jednak o brutalne postawienie tematu pedofilii. Sztuka szkicuje nową sytuację do starego tematu - niespełnionej miłości. Mówi o poszukiwaniu własnej tożsamości. I uwiera, jeśli chcemy za wszelką cenę odpowiedzieć na pytanie, kto w tym związku był katem, a kto ofiarą. Blackbird przypomina niedopowiedziane zdanie. Przekład: Ewa Partyga, scenografia: Sabine Mader, występują: Julia Kijowska i Adam Ferency oraz Magdalena Kulis (gościnnie) / Karolina Kowalczyk (gościnnie).


26 marca 2010 r. - Otwarcie wystawy fotografii „Daria in and out” Darii Klimentovej i Petra Našica
Wstęp wolny
Wystawa fotografii „Daria in and out” przedstawia prace dwóch artystów: fotografa Petra Našica i primabaleriny English National Balet Darii Klimentovej. Wystawa pokazuje życie czeskiej kobiety, która należy do jednych z najbardziej wybitnych osób w swoim zawodzie. Daria Klimentová od najmłodszych lat trenowała balet - przez wiele lat w różnych szkołach czeskich i zagranicznych, aż dostała się do English National Ballet w Londynie, gdzie była primabaleriną przez 9 sezonów. Wystawa będzie czynna do 9 kwietnia.


9 kwietnia 2010 r. – spektakl „Pomalu, a jeszcze raz”

Bilety w cenie 45 zł
Trzy w jednym. Czeska komedia z piosenkami, której akcja rozgrywa się w teatrze, czyli to, co lubimy najbardziej. Teatr podglądany od kulis, w trakcie przygotowań do premiery, nad którą zawisła niespodziewana katastrofa. Jeśli to, co się tu dzieje może zdarzyć się w rzeczywistości - a znawcy tematu twierdzą, że to całkiem prawdopodobne – nie pozostaje nam nic innego, jak uwierzyć, że w teatrze może zdarzyć się wszystko. Ze smużką wzruszenia w tle, bardzo dowcipne, bardzo śmieszne. Bywają jednak różne rodzaje dowcipu
i różne rodzaje śmiechu. Te są w najlepszym gatunku. W spektaklu wykorzystano piosenkę „Tanie dranie” Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Występują: Olga Bończyk, Hanna Śleszyńska, Igor Šebo, Robert Talarczyk. Reżyseria Robert Talarczyk.


18 kwietnia 2010 r. – przedstawienie muzyczne „Pogadaj ze mną”
Bilety w cenie 40 zł
Nowe piosenki Wojciecha Młynarskiego i Włodzimierza Nahornego. W rytmach bossa-novy, samby, swingu czy jazzowej ballady usłyszymy mnóstwo liryzmu i dramatyzmu, delikatności i energii. Koncert prezentowany jest w formie przedstawienia słowno muzycznego. Oparty jest na materiale płyty, która ukazała się w grudniu 2008 r. i rozszerzony o tekst napisany przez Andrzeja Poniedzielskiego łączący niezależne piosenki w całość. Wystąpią Zbigniew Zamachowski (tekst), Agnieszka Wilczyńska (śpiew), Janusz Szrom (śpiew), Paweł Perliński (fortepian), Andrzej Łukasik (kontrabas), Sebastian Frankiewicz (perkusja).

Bilety na wszystkie spektakle do nabycia w biurze Klubu „Niedźwiadek” Rynek 1 (tel. O16 678 46 91) oraz w sklepie „Musicland” ul. Serbańska 13 (tel. 016 675 01 82)

JPG„Gotujący się pies” - Edyta Jungowska w niejednorodnej, muzycznej opowieści emocjonalnej (127,13KB)

JPGSpektakl „Pomalu, a jeszcze raz” (138,10KB)

JPG„Koncert na glos i ręce” - recital Janusza Radka (123,97KB)

JPGPrzedstawienie muzyczne „Pogadaj ze mną” (127,22KB)

JPGOtwarcie wystawy fotografii „Daria in and out” Darii Klimentovej i Petra Našica (112,19KB)

JPGspektakl Neila Simona „Wystarczy noc” (135,10KB)

JPG„Blackbird” sztuka Davida Harrowera w wyk. aktorów Teatru Dramatycznego w Warszawie (101,59KB)

JPG"Zamkowe Teatralia" (414,31KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 29-01-2010 16:13
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 02-03-2011 13:11